text

Buffy a Anna Paquinová v hororech

Přidáno: 08.06.2009 | Autor: IvanKucera | Přidal: marcel13

Dnes si vezmeme na mušku hned dva horory naráz. Jeden se Sarah Michelle Gellarovou alias televizní upírobijkou Buffy, v tom druhém budeme trochu krvavěji oslavovat Dušičky.

TrickrTreat posterTrickrTreat poster

Zdá se, že Gellarové vůbec nepřekáží hororová škatulka, ve které je uvězněna (Vřískot 2, Tajemství minulého léta, americká Nenávist, Noční můra), protože se z ní ani nemá zájem dostat. Jinak by těžko přijala roli v mysteriózním trileru Possession. Nezkušený režisér Simon Sandquist (švédský triler Den Osynlige) a neslavné herecké obsazení (William B. Davis alias „Muž s rakovinou" z Akta X) varují, ale zdá se, že ačkoliv to zřejmě nebude žádná malá ani větší díra do žánru, nemuseli bychom být ani zklamaní - pokud máme v lásce blonďato křehkou Gellarovou a temnější filmové látky. Trailer slibuje nepřekvapivé, ale zručně natočené atmosférické řemeslo.

Červená karkulka alias Anna Paquinová? Více vysvícených šklebících se vydlabaných dýní v jedné scéně, jako i v celé sérii Halloween? Ponuré podzimní městečko, kde po nocích pobíhá postavička s dýní místo hlavy a s nožem v drobné ruce? To vše v jednom filmu? A není to remake asijského hororu? Sem s ním! Děj americko-kanadského filmu Trick´r Treat je zasazen do Podvečera Svátku Všech svatých, kdy se americké děti převlékají za netvory a mrtvé zpěváky (i když je otázkou, zda je Elvis opravdu mrtvý). Pokud se během tohoto svátku odehrává nějaký film, často je to mládeži nepřístupný krvák. Zdá se, že nám vyrostla nová generace filmařů, která by ráda k tématu též něco dodala bez toho, aby nerespektovala „odkaz otců" (z traileru budete mít často pocit, že už-už slyšíte slavný myersovský motiv, ale samozřejmě neslyšíte). Když to nebude ani žánrová událost, nemělo by se jednat ani o průměrný polotovar na jedno použití a hororová obec se na film hodně teší. Režíruje debutující Michael Dougherty (jinak zkušený scenárista - X-Men 2).

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře