Unikátní výstava Jak se oblékají pohádky se představí v Plzni

Přidáno: 11.06.2009 | Přidal: rookie

Po úspěšné premiéře zajímavého výstavního projektu Jak se oblékají pohádky v románských prostorách Strahovského kláštera, kdy barrandovské kostýmy z nejznámějších českých pohádek okouzlily více jak 50 000 návštěvníků, bude odhalení tajemství myšího kožíšku či krásné róby princezny Krasomily znovu umožněno všem obdivovatelům českých pohádek - a to v letních měsících v naší západočeské metropoli

pohadkypohadky

Originální kostýmy ze slavných českých filmových pohádek, záběry a fotografie z natáčení, dekorace a rekvizity budou k vidění od 17. června do 31. srpna (každý den kromě pondělí od 10:00 do 18:00) v Západočeském muzeu v Plzni (Kopeckého sady 2).

„Již několik let se pohybuji v oblasti dětské tvorby a filmu a hlavně jsem velkou milovnicí pohádek," prozrazuje autorka a kurátorka výstavy Jana Sommerová, které se podařilo ve spolupráci s Naďou Klempířovou, Věrou Krátkou a Martinem Růžičkou z barrandovského kostýmního fundusu téměř nemožné: dát dohromady jedinečnou sbírku kostýmů z 15 nejznámějších českých pohádek, z nichž některé jsou dokonce zařazeny v kulturním dědictví České republiky. Patří k nim Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Byl jednou jeden král, Obušku z pytle ven, Šíleně smutná princezna, Pekařův císař a císařův Pekař a Princ a Večernice.

„Získat pro Plzeň tuto výstavu s původními exponáty mě lákalo už proto, že v české historii nemá obdoby. A to je velká škoda, vždyť české pohádky patří k těm nejlepším na světě," prozrazuje producent výstavy Karel Paul. „Naším záměrem je umožnit návštěvníkům všech generací z Plzně a okolí, aby mohli zhlédnout tuto unikátní výstavu, která bude cestovat po celé Evropě a alespoň na pár chvil jim otevřít dveře do kouzelné říše pohádek. Věřím, že si v dnešním shonu najdou cestu ke klidnému zastavení a zavzpomínání si na hezké zážitky z dětství (bez ohledu na věk), kdy nás tyto pohádky vždy pohladily po duši," dodává Karel Paul.

Výstavu originálních kostýmů českých filmových pohádek s doprovodným programem pořádají Jana Sommerová, Barrandov Studio a.s. Karel Paul a Západočeské muzeum v Plzni. Záštitu převzala a hlavní patronkou se stala první dáma paní Lívia Klausová za účasti „pohádkového" filmového režiséra Václava Vorlíčka.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Jogurt, lék v kelímku

Komentáře