text

Harry Potter a Princ dvojí krve /Harry Potter and the Half-Blood Prince/

Přidáno: 09.07.2009 | Autor: majuskaa | Přidal: Medo

Je tu další pokračování ze série „Potterovských" filmů, tentokrát už šesté. Celý film začíná scénou v normálním, mudlovském světě. Celkem normální, až na to, že se do světa lidí dostali Smrtijedi a tak způsobili spoustu pohrom. Smrtijedi se ale dostali i do Bradavic, kde tedy rozhodně není tak bezpečno, jak to dříve bývalo.

harry potter 6harry potter 6

Celým filmem nás provází známé trio - Harry (Daniel Radcliff), Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Watson), ale důležitou roli také ztvárnila Molly Weasleyová (Julie Walters), Draco Malfoy (Tom Felton) nebo Levander Brownovou (Narcissa Malfoy).


Harry Potter a princ dvojí krve je ale jiný a odlišný od předchozích dílů. Je tam mnohem více romantiky a všechny vztahy mezi studenty se proplétají a navazují na předchozí díly. Objeví se ale i nová postava Levander, která se svými svéráznými a příliš sebevědomými (a také často velmi, vtipnými) výstupy snaží získat si srdce Rona, ale to se zase nelíbí Hermioně...


Film ale rozhodně není jen romantický slaďák pro něžné duše. Vrací se totiž Voldemort a za „Vyvoleného" si vybral Draca Malfoye. Draco přijme postavení Smrtijeda s poctou, protože se již od mala snažil vyrovnat svému sokovi - „Vyvolenému" Harrymu Potterovi. Draco dostává od Voldemorta jasné rozkazy, které mají zabít Brumbála, a Draco je poslušně plní. Harry je ale náhodou vždy tam, kde se něco stane. A tak netrvá dlouho a Harry začne podezřívat Draca, že je Smrtijed.

 


Snad více než kdykoliv se začnou ukazovat vlastnosti postav, které jsme dříve vnímali, ale ne tak výrazně. Ukáže se, jak je Harry statečný, jak je Ron rád středem pozornosti a jak je Hermiona žárlivá, když Harry namíchá správně lektvar, ale jen proto, že má učebnici, ve které jsou připsány poznatky a nová kouzla. Kniha patří Princi dvojí krve, jehož identitu zjistíme až ke konci stočtyřicetiminutové podívané.
Celé grafické zpracování filmu považuji za velmi povedené. Spousta akce, rychlých pohybů a dramatické prostředí dotvářejí celý film k dokonalosti. Režie se ujal David Yates, který režíroval i předchozí díl - Harry Potter a Fénixův řád. Vše bylo dokonale propracované - od vybavení interiérů a dekorací až po kostýmy. Pochvalu si rozhodně zaslouží kameraman Bruno Delbonnel nebo tvůrci speciálních efektů Nick Dudman a John Richardson.
Na film se také můžete poprvé podívat ve 3D zpracování, což považuji za skvělý nápad, protože záběrů a scén, při kterých 3D efekt vynikne, je nespočet. Dodává to také celému filmu na dramatičnosti a myslím, že to je třešnička na dortu celého zpracování filmu.


Nemám moc v oblibě filmy, co jsou nadabované z cizích jazyků, protože dabing je velmi často nepovedený. Harry Potter je ale něco jiného. Český dabing už přirozeně patří k celé sérii filmů, protože šestý díl dabují ti samí herci, kteří dabovali minulých pět, a tak to film nijak neruší, což je nejen zvykem na již zavedené hlasy, ale i kvalitou dabingu samotného.


V celém filmu je spousta převratů a nečekaných změn, které překvapí všechny, kteří nečetli knihu, podle které je film natočený. Postavy, o kterých si myslíte, že pomohou, zradí a ti, o kterých si myslíte, že horší být nemohou, se nakonec projeví jako ti největší přátelé. Romantické scény velmi dobře vyrovnávají množství dramatických a bojových scén a nechybí ani dobré vtipy, kterých je ale ve filmu už o poznání méně.
Film rozhodně doporučuji nejen dětem a mládeži, ale i dospělým a to hlavně v nové, neokoukané 3D verzi!

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře