Láska na pracovišti

Přidáno: 13.07.2009 | Autor: Mika | Přidal: Medo

Amor svoje šípy nejčastěji střílí nad kancelářskými stoly! Protože v práci trávíme většinu dne, je pracoviště nejúspěšnější seznamovací agentura! Navíc v povoláních, kde se pracuje „od nevidím do nevidím" se pracoviště stává téměř jedinou možností navázání kontaktu.

pracapraca

Najít si partnera na diskotéce anebo v baru je možná lákavé a zábavné, takovéto vztahy však nemají dlouhé trvání. Člověka, kterého si vyhlídnete, absolutně neznáte, přitahuje vás jen fyzicky. Naopak, když se zahledíte do kolegy, víte o něm téměř vše - jaké má názory, jaké jsou jeho koníčky, jaký je jeho vztah k práci, jaké má životní hodnoty, jakou hudbu poslouchá, jak se obléká a podobně. Mezi další výhody takového vztahu také patří, že si můžete v práci pomoci, popovídat si o společných tématech a máte společné známé z okruhu kolegů. Podle průzkumu, až čtvrtina vztahů navázaných v zaměstnání, končí svatbou!


Nejnovější výzkumy dokazují, že láska mezi kolegy může být pro firmu prospěšná! Američtí psychologové dokázali, že když je člověk zamilovaný, vykazuje menší absenci, má víc tvořivých nápadů a práce mu jde víc od ruky. Zamilovaní se do práce teší, nejsou pro ně problémem žádné přesčasy a jejich nálada je stále výborná. Touha po partnerovi na pracovišti povzbuzuje tvořivost, postřeh a konkurenceschopnost.


Kolegové v pohotovosti
Všechno má svoje pro a i proti, vztah na pracovišti nevyjímaje. Zvládnete se na pracovišti tvářit jen jako kolegové a doma jen jako milenci? Ti, kteří už něco podobného zažili, varují, že se to dá jen velmi těžko! Doma budete rozebírat práci a v práci si určitě najdete čas na pár polibků a dotyků. Na začátku vztahu možná přijde na program dne i rychlovka na toaletě!


Po čase se může vaše vzplanutí proměnit na ponorkovou nemoc. Je úplně přirozené, že potřebujete být v průběhu dne i sami anebo s někým jiným, než je váš partner. Pocit, že se nemůžete zhluboka nadechnout, se dostaví dříve či později.


Někteří zaměstnavatelé lásku ve firmě neakceptují. Každá hádka anebo dokonce rozchod může mít negativní dosah na celou firmu. Navíc zamilované pohledy anebo posílání pikantních mailů vám nedovolí koncentrovat se na práci.


Na další nevýhodu lásky na pracovišti narazila Renáta. Její vztah jí téměř rozbily žárlivé kolegyně: „Když jsem nastoupila do nové firmy, pár dní po mně do našeho téměř čistě ženského kolektivu přišel i nový kolega. Protože jsme byli oba noví, našli jsme si k sobě cestu. Přeskočila mezi námi jiskra, která způsobila menší požár. ;-) Naše sympatie si samozřejmě všimly naše kolegyně a začalo peklo. Některé dokonce začaly na mého partnera žárlit a já jsem se stala terčem pomluv. Situace dospěla až do takového stádia, že jsem musela změnit zaměstnání. Náš vztah drbny nerozbily, naopak ho ještě víc posilnily!"

 

Justin Timberlake feat. Ciara: Love Sex Magic

 


Láska s nadřízeným
Vztah na pracovišti se dá zvládnout, když si lásku najdete mezi kolegy na stejné pozicí. V případě, že je jeden z vás dvou šéf, je to o mnoho horší! V momentě, kdy se vaše láska provalí, všichni kolegové vás začnou podezřívat z nadržování. Připravte se na zkoumavé pohledy, pomluvy a intriky. Ve firemních pomluvách se okamžitě vyšvihnete na první místo! Vždyť váš plat jste si přece určitě nezasloužili svoji prací ale tím, že spíte se šéfem/šéfkou! Okamžitě také můžete zapomenout na kamarádské vztahy se svými kolegy. Ti si budou dávat velký pozor na to, co řeknou, aby se náhodou přes vás neposunulo něco vašemu šéfovi.


Se svojí zkušeností se s námi podělila Tatiana: „Moje láska též vzplanula na pracovišti. Pracuji v jedné zahraniční firmě působící na Slovensku. Zájem o mě mělo více kolegovů, ale já jsem se zahleděla do mého šéfa. Je téměř stejně starý jako já, je single, dobře zabezpečený a vypadá výborně. Vysílal signály, že se líbím i já jemu. Zábrany jsme překonali až na jednom firemním večírku. Skončili jsme v posteli. Náš vztah byl tajný, ze začátku založený na sexu. Později jsme začali plánovat společné bydlení a budoucnost. V práci nikdo nic netušil. Tak, jak naše láska začala na firemní párty, tak se na ní i skončila. V posteli skončil tentokrát s mojí kolegyní. Ta samozřejmě netušila, že s ním chodím já a tak jí nemůžu nic vyčítat. Okamžitě jsem se s ním rozešla! Nadále ho však musím potkávat v práci - vždyť je to můj šéf!


Dát výpověď nepřichází do úvahy, tak dobrý job bych hledala jen velmi těžko!" Dalo by se říci, že Táňa celou situaci ustála. Po rozchodu nemusela měnit pracoviště. A to je spíš vzácnost než pravidlo! Vždyť si jen představte, že se vztah skončí a váš expartner - šéf začne svádět vaši kolegyni. Zvládnete to? Situace může být i opačná. Se šéfem se rozejdete vy, neboť jste se zahleděli do někoho jiného. Jste si jistá, že vás váš ex nevyštve z práce?


Když jde jen o sex...

Na pracovišti můžete najít nejen celoživotní lásku, ale i krátká milostná vzplanutí či jednorázový sex. V nedávném průzkumu se až třetina Angličanek přiznala, že alespoň jednou měly sexuální poměr v práci! Každá pátá se přitom vyspala se svým šéfem. Sex se nejčastěji odehrával v kanceláří, na toaletě, ve výtahu a dokonce i ve skříni!

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře