Nejúčinnější dieta! A nemusíte ani pohnout zadkem!

Přidáno: 17.12.2010 | Autor: BarBara | Přidal: Medo

Fakt. Za 40 dní zhubnete o 15 kilo. Jediné, co si musíte odepřít, je jídlo. A 40 dní byste to, myslím, mohli vydržet. Mohli? Super! Tak jdeme na to! 

 

fotografiafotografia

Toto povzbuzení je jediná věc, která má něco společného s aerobikem - ten je během našeho hubnutí zakázaný. Stejně tak i posilovna, běh a všechno, co souvisí s krev potícím shazováním vlastní slaniny. Jediné, co je dovolené, je procházka na čerstvém vzduchu. V podstatě jde o formu kůry, která je známá jako Breussova dieta. Po této dietě sahají pacienti, kteří se léčí na rakovinu. Tělo nedostává žádnou tuhou stravu, žije jen ze speciální zeleninové šťávy a bylinkových čajů. Tato očistná kůra je i skvělým životabudičem pro celý organismus. Je to prevence proti rakovinovým onemocněním, upravuje krevní oběh, výrazně zlepšuje trávení, zbaví organismus od plísní a parazitů a má výborný účinek na lymfatický systém. A samozřejmě, zhubnete. Jistě, už jen představa, že 40 dní nebudete jíst tuhou stravu, je poměrně odstrašující. Na druhé straně, představte si, že od skvělé formy vás dělí jen 40 dní. Pokud máte rádi radikální řešení, tato kůra je pro vás. Očistný post bude pro váš organismus doslova obrozením. A pro něco takového musíme i něco vydržet. Tak jdeme na to:

 

Během celé kůry nesmíte přijímat žádnou potravu kromě bylinkových čajů a zeleninové šťávy. Směs zeleninové šťávy můžeme pít při pocitu hladu, ale ne víc, než půl litru denně. Na směs zeleninové šťávy potřebujeme:

300 g červené řepy

100 g mrkve

100 g celeru

30 g černé ředkve

1 brambor (velikosti slepičího vejce)

Všechno očištěné a oloupané nastrouhejte a prolisujte. Potom odšťavte. Hlavně se do zeleninové šťávy nesmí dostat žádné tuhé části zeleniny. Tuto šťávu byste měli pít po troškách už před započetím kůry, abyste si na ni zvykli. Stejně důležitou součástí očistné kůry jsou dva bylinkové čaje. Šalvějový a ledvinový.

 

Šalvějový čaj:

Jednu polévkovou lžíci sušené šalvěje nasypeme do půl litru vroucí vody a necháme 3 minuty vařit. Odstavíme, přidáme špetku meduňky lékařské, třezalky a máty. Necháme 10 minut vylouhovat a scedíme. V šalvěji je hodně éterického oleje, který je třeba odstranit, proto musíme šalvěj vařit. Takto připravený šalvějový čaj prospívá celému organismu, můžeme ho pít po litrech a celý život bez přestávky.

 

Ledvinový čaj:

Tento čaj pijeme jen tři týdny. Je to bylinná směs, která stačí pro jednu osobu na tři týdny.

15 g přesličky

10 g kopřivy

6 g truskavce ptačího

6 g třezalky

Ledvinový čaj je při kůře velmi důležitý, pomáhá organismu vypořádat se s náhlým přísunem toxických látek. Pozor, tento čaj můžeme pít jen tři týdny, potom musíme udělat minimálně 14-ti denní přestávku.

 

fotografia

 

 

Postup při očistné kůře:

1. Ráno ½ šálku studeného ledvinového čaje, vypít pomalu.

2. Po 30 až 60 minutách 1 až 2 šálky teplého šalvějového čaje, vypít po doušcích.

3. Po 30 až 60 minutách vypít celý doušek zeleninové šťávy - před tím,než ho spolknete, promílejte ho chvilku v ústech.

4. Po 15 až 30 minutách si dejte opět malý doušek šťávy, podle pocitu hladu. Dopoledne budete potřebovat asi 10 až 15 doušků šťávy. Mezitím můžete pít studený šalvějový čaj v neomezeném množství. Čaje pijte bez cukru.

5. Na oběd vypijte půl šálku ledvinového čaje. Tento čaj pijte jen první tři týdny.

6. Odpoledne si dejte malý doušek zeleninové šťávy. Vždy ho promílejte v ústech.

7. Před spaním vypijte půl šálku ledvinového čaje.

Je velmi důležité, pít zeleninovou šťávu v kombinaci s bylinkovými čaji, bez toho tato očistná kůra nemá smysl a můžete si ublížit. Stejně tak nemůžete pít kávu, jiné čaje a kouřit. Za celý den vypijte nejvíce půl litru zeleninové šťávy, předepsané množství ledvinového čaje a neomezené množství šalvějového čaje. Stejně tak nezapomeňte vše, co vypijete, dobře proslinit v ústech a pít jen po doušcích. Vaše trávicí orgány budou minimálně zatížené. Během trvání této kůry si nemusíte brát volno. Naopak, je fajn, když budete aktivní, alespoň nebudete myslet na jídlo. Stejně tak vám prospějí procházky na čerstvém vzduchu. Hlavně první dva týdny nedělejte nic fyzicky náročného. Pokud se vyskytne zácpa, pořiďte si z lékárny čípky. Dá se očekávat, že budete pár dní bez stolice, neměly by to však být první dva týdny. Nezapomeňte na příjem tekutin, v našem případě na pití šalvějového čaje.

Tak jak? Šli byste do toho? Dobře si to promyslete. Očistné kůry mají největší účinek na jaře a na podzim. Já jsem spekulovala dva roky, než jsem si řekla, že do toho půjdu. Za pár dní začíná post, což je ideální začátek na tuto kůru. Začínám 06.02. a každý týden vám dám vědět, den po dni, jak to funguje.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře