Podzim v punčochách

Přidáno: 09.10.2009 | Přidal: Medo

Vítězné tažení punčoch pokračuje i v 21.století! Prožijte letošní podzim zahalená v přitažlivých punčochách! Díky nim se stanou vaše nohy hezčími a přitažlivějšími. Punčochy váš imidž přiblíží k dokonalosti.

pancusky 2pancusky 2

Nylonové punčochy letos oslavují svoje 70 narozeniny. Ženské nožky jsou díky nim už sedm desetiletí tak krásné jako nikdy předtím. V roce 1939 firma DuPont představila svůj vynález - nylonové vlákno. Nylonky se na trh dostaly až 15. května 1940. Američankám stačily jen 4 dni na to, aby vykoupily ze všech obchodů v Spojených státech 4 milióny kusů punčoch! Touhu žen po krásných nožkách překazila II. světová válka. Nylonové vlákno se totiž využívalo na výrobu padákových šňůr a punčochy se proto staly úzkoprofilovým zbožím. Sehnat je bylo téměř nemožné. Šikovné ženy si proto pomáhaly jak uměly. Punčochový efekt dosáhly přepudrováním nohou a nakreslením černé linky na lýtko. Iluze punčoch byla téměř dokonalá.
Dostatek punčoch na trhu byl až v roce 1948. Do té doby byly ženy ochotné udělat pro nové punčochy téměř cokoliv. Na začátku svojí éry neměly punčochy žádný estetický efekt. Jejich úlohou bylo jen udržet dolní část ženského těla v teple. Zvýšená pozornost se jim začala věnovat až v čase zkracování sukní. Na světlo světa se tak dostaly nejen nohy, ale i punčochy.

 

pancusky 4pancusky 3pancusky 1


Trendy pro letošní podzim
Zvykněte si už konečně na fakt, že hřejivou funkci punčoch nahradilo termoprádlo! Punčochy dnes mají jedinou roli - udělat z vašich noh umělecké dílo! Pokud je vaše odvaha a vkus stejně velká jako nabídka, máte dopředu vybráno. Vybírat můžete od hnědé anebo černé klasiky, přes romantické krajkové vzory, květinové aplikace, káro, geometrické vzory až po extravagantní ornamenty. Vyplatí se investovat do kvalitních dobře přilnavých punčoch z nylonu anebo lycry.


Pokud je ve vašem těle zakleta divoká šelma a v žilách vám koluje horká krev, sáhněte po punčochách, které imitují kožíšky divokých šelem anebo hadí kůži. Pro milovnice sexy romantiky jsou ideální punčochy s pavučinovými krajkovými vzory. Výborně se kombinují nejen k malým černým, ale i černým kostýmům.
Při výběru punčoch platí jednoduché pravidlo - čím pestřejší outfit, tím jednodušší punčochy a naopak. Nápadné vzory na punčochách kombinujte jen s jednoduchými šaty. Světlé barvy vyniknou hlavně na mladých štíhlých nohách. Světlé tóny totiž opticky rozšiřují a proto by měly zůstat tabu pro majitelky silnějších nohou. Barevné punčochy by měly vždy korespondovat s obuví.


Punčochy pro muže?!
Dobám neforemných spodků konečně odzvonilo! Muži ze západní Evropy a Spojených států jsou vždy o krok vpřed před pány z našich končin. Výrobci uvedli na trh punčocháče, které jsou určené speciálně pro mužské nohy. Oblékání tohoto druhu oděvu nemá nic společného s menšinovou orientací. Heterosexuální páni si pochvalují punčochy, které jsou ideální pod vypasované džínsy. Tomuto trendu podléhá stále víc západních mužů. V nabídce jsou dokonce pánské samodržící punčochy! Když stále kroutíte hlavou a považujete punčochy na mužských nohách za něco zženštilé, vězte, že právě páni byli prvními nositeli punčoch. Nosili je už v 11. století! V Anglii dokonce funguje sdruženi, které přesvědčí muže, že punčochy nejsou už jen doménou žen! Odhaduje se, že každý pátý Angličan měl alespoň jednou v životě na svých nohách punčochy. Jak je to mezi Čechy a Slováky?

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře