Kryštof nová deska "na spadnutí"

Přidáno: 17.12.2009 | Autor: EMIMonitor | Přidal: chris

Do vydání páté řadové desky KRYŠTOF schází zhruba měsíc. Album Jeviště vyjde na CD nosiči 22.1.2010, digitální formát bude za zvýhodněnou cenu k dispozici dokonce od 7.1.2010 na portálu t-music.cz. Už teď vám ale můžeme nabídnout kompletní seznam skladeb a obal...

 

Obal JevištěObal Jeviště

Skupina nedávno většinu písní z desky představila na poslechovce v Hard Rock Café, kde se sešla s novináři na neformálním posezení. Reakce byly více než pozitivní.

 

"Nová deska je nejvíc ze všeho barevná. Ať už co se nástrojového obsazení a aranží týče, anebo hudebních odkazů a nálad. Jasně, pořád je to starý dobrý Kryštof, rozverný a hravý, ale i poetický a typicky upovídaný.
Kabátek ušitý z moderního poprockového zvuku, ve kterém se jako jednotlivé typy látek odrážejí hudební narážky na Krajčovy oblíbené Radiohead nebo současné hvězdy Mando Diao, však dělají z Jeviště hodně nadprůměrnou desku..."

(koule.cz)

 

Kryštof se s každým dalším albem vyvíjejí, jinak tomu nebude ani tentokrát. Na novince Jeviště je cítit vlivy módního alternativního rocku, skupina si celkově víc rozumí s elektronikou a nebojí se ji využít.
Zároveň si ale nahrávka udržuje pro Kryštof charakteristické rysy. Je poetická, zvukově velmi pestrá, plná líbivých melodií a dobře zapamatovatelných sloganů. Pilotní singl cyRáno, který rovněž fungoval jako ústřední melodie filmu 2 Bobule, reprezentuje spíš tu část desky, jež se drží typického zvuku kapely. Na opačné straně pak mohou stát skladby jako Malý princ nebo DuDuDuu, v nichž Kryštof odvážně koketují s hudbou kapel jako Killers či Mando Diao.

 

Definitivní podobu už má také obal, s jehož výběrem skupině pomáhali fanoušci. Ankety na internetových stránkách Kryštof se zúčastnilo přes dva tisíce lidí! Grafické zpracování vyšlo z dílny studia Toman Graphic Design, s nímž kapela spolupracovala už na předchozích albech.

 

V únoru skupina vyráží také na krátké t-music Kryštof Tour. Odehraje tři velké koncerty v Praze (19.2.2010, Tesla Aréna), Brně (23.2.2010, Výstaviště) a Ostravě (26.2.2010, ČEZ Aréna). Lístky na jednotlivá
vystoupení jsou již v předprodeji.

 

Jeviště - seznam skladeb:
Jeviště, cyRáno, DuDuDuu, Bůhvíkam, Sedmilhář, Stísněná, Ukolébavka,
DigiHrách, Malý princ. Molotov, Ostravska balada

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře