text

Zapomeňte na distingovaného gentlemana Sherlocka Holmese

Přidáno: 08.01.2010 | Přidal: Medo

Guy Ritchie nám předkládá obraz bohéma zamilovaného do špatné ženy, který si vydělává rvačkami v pochybných putykách, dělá pokusy na psovi svého kolegy a přítele Watsona a je neuctivý k jeho budoucí manželce. A ještě k tomu u sebe nosí nářadí pro otevírání cizích dveří...

 

To je on: Sherlock HolmesTo je on: Sherlock Holmes

 

Baker Street 221 / B vlastně obývá tak trochu asociál. I když s geniálními dedukčními schopnostmi, které však v tomto zpracování (na plátnech kin se Sherlock objevil ve více než 200 adaptacích) používá méně než své ruce. Souboje, útoky i obrana jsou v tomto filmu velmi působivě natočené, stačilo by jich i méně. Některé scény jsou dokonce zdvojené, jednou zpomaleně i s výkladem kam a proč udeří, dokonce i s výpočtem následků, pak v reálném čase. Dost rychle.

 

Videorecenze SHERLOCK HOLMES (2009)

 

První dojem je důležitý. To si G.R. uvědomuje. První jízda kamerou za kočárem na Londýnské ulici mě usadila hlouběji do křesla, a dost dlouho jsem v této poloze zůstal. Ještě že jsou dnes v kině křesla v celku pohodlná. Práce kameramana v tomto filmu je za nejvyšší počet bodů. Kostyméři, maskéři, scénograf, architekti (stejně tak netančili Tango s komáry ale) také odvedli opravdu stoprocentní práci. Vše, i to vymyšlené, je na plátně opravdové.

 

Příběh je mystický, dlouho neuvěřitelný, občas jsem měl pocit, že Guy se velmi zakoukal do Harryho Pottera, ale naštěstí nám všechny záhady Mr. Holmes dokáže těsně před závěrem velmi logicky a jasně vysvětlit. Černá magie dostane smrtelný úder od mistra dedukce a spokojeně můžeme jít domů. Jasně, že konec je otevřený, a pokračování přípustné. Dálkové ovládání totiž ukradl šílený profesor.

 

ROZHOVORY S HERCI FILMU ZDE

 

Guy Ritchie udělal ze Sherlocka Holmese a Dr. Watsona akční hrdiny, kteří se pohybují na hraně zákona. Zasazeno do doby viktoriánské Anglie vznikl zajímavý a velmi zábavný film, při kterém schroupnete kbelík popcornu ani nevíte kdy. Ale o to jde. Zábava která vám nedá čas nudit se v kombinaci s obrazovým zpracováním které vás dostane.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře