Vivaldianno pokračuje - po DVD se chystá nové CD a podzimní turné

Přidáno: 18.03.2010 | Přidal: chris

Propojení hudebních žánrů, generací a kultur. To je Vivaldianno - nadčasový hudební projekt houslového virtuosa Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy i skladatele Michala Dvořáka, zakládajícího člena skupiny Lucie.

 

VivaldiannoVivaldianno

Po multiplatinové desce v loňském roce přišlo vyprodané koncertní turné po českých městech. A nyní konečně také DVD A nyní konečně také DVD zachycující strhující barevnou podívanou, čtyřicet hudebníků, tanečníků a zpěváků z celého světa na jevišti Divadla Hybernia. Společně složili velkolepý hold velikánu barokní hudby, který se na počátku třetího tisíciletí vrací, stále inspirující a promlouvající k dnešku.

 

Vydáním dlouho očekávaného DVD ovšem jedinečný multižánrový projekt, který spolehlivě spojuje posluchače napříč generacemi i styly, nekončí! Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený si, opět ve spolupráci s renomovanými interprety různých žánrů, dál budou hrát s klasiky. „Tentokrát použijeme více autorů. Kromě Vivaldiho také Musorgského, Bacha, Mozarta, Antonína Dvořáka, ale i Michala Dvořáka. Začínáme připravovat CD, zatím s pracovním názvem Viva L´Anno 2010, které by mělo vyjít snad do konce roku, nejpozději na jaře 2011. Už teď ale můžu slíbit, že nové skladby zazní na podzimním turné, které v říjnu a listopadu ve velkém stylu navštíví česká, slovenská a výhledově také evropská města. Zásadní novinka spočívá v tom, že ve všech městech budeme hrát v početné mezinárodní sestavě, jaká se při předcházející koncertní šňůře sešla jen v pražské Hybernii. Promění se scéna, přibude účinkujících, přidáme projekce tak, aby výsledkem byl jedinečný audiovizuální zážitek," zdůrazňuje Michal Dvořák.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře