text

Mráz přichází z Hradu! - v nové audioknize podle Michala Viewegha

Přidáno: 08.03.2013 | Přidal: rookie

Těsně před inaugurací nového prezidenta se na trh dostává audiokniha, kde je jednou z hlavních postav prezident dosluhující, Václav Klaus. Zatím poslední román Michala Viewegha je volným pokračováním Mafie v Praze, která jako audiokniha vyšla v září 2012. Mráz přichází z Hradu i v audio podobě zůstává strhujícím thrillerem a zároveň satirou dnešních mocenských špiček. Audioknihu vydává Audiotéka.cz exkluzivně v elektronické podobě, zájemci ji mohou stahovat ve formátu MP3 přímo na webu www.audioteka.cz nebo v mobilních aplikacích Audiotéka. Bestseller Mráz přichází z Hradu v nekrácené podobě načetl dlouholetý člen souboru Divadla na Vinohradech, populární herec i dabér Jiří Dvořák. Více než osmihodinovou audioknihu je možné pořídit jen za 149 Kč.

 

knihakniha

Vieweghova Mafie v Praze byla označena za třaskavou knihu o politickém bahně a volné pokračování Mráz přichází z Hradu je neméně výbušnou směsí. Autor tentokrát postavám ponechává pravá jména svých předloh z reálného života, odvážně se pohybuje na nejzazší hranici svobody slova a formou koláže skutečných událostí a fabulace skládá dohromady satirický thriller, který je i přes místy groteskní vyznění až nebezpečně blízko současné situaci v nejvyšších patrech české společnosti.


Vedle krásné makléřky Diany (v nové roli televizní redaktorky), novináře Marka Konwického a dalších hrdinů známých z Mafie v Praze nově přibudou další postavy společensko-politického panoptika, premiér Petr Nečas, ředitelka jeho kabinetu Jana Nagyová, Livia Klausová, ministr dopravy Vít Bárta, ministr vnitra Radek John, arcibiskup Dominik Duka či ruský velvyslanec Sergej Kiseljov. V epizodních rolích se objeví například prezidentovi muži Hájek a Jakl, kmotři Palounek, Dlouhý, Oulický a Rittig, zpěvák Landa, ředitel BIS Lang, Martin Roman, Jana Bobošíková, Miloš Zeman a mnozí další.


Marek Konwicki a Diana Renková objeví šokující videonahrávku z tajného setkání Václava Klause s Vladimirem Putinem, pražský primátor Bohuslav Svoboda veřejně vyzve na šermířský souboj kmotra Romana Janouška, na pochod homosexuálů a lesbiček Prague Pride se do Prahy s bombou v batohu chystají dva celostátně hledaní neonacisté a transsexuálka Kristýna přináší do redakce MF DNES Supertajnou knihu neboli deník prezidentova záhadně utonuvšího milence.... Takové jsou výchozí peripetie knihy Michala Viewegha Mráz přichází z Hradu.

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře