text

Knižní událost roku! Ikona české fantastiky je zpět!

Přidáno: 28.03.2013 | Přidal: rookie

Bratrstvo krve míří do finále a bude to MEGA HUSTEJ NÁŘEZ

 

 

 

MegaMega

Napjatě očekávaný závěr trilogie Bratrstvo krve, který jeho autor dopsal v dešti kulek na své brazilské misi. Knižní událost roku!

 

Mega hustej nářez je mega husté zakončení kultovní trilogie Bratrstvo krve. Podle recenzí a ohlasů, a dokonce i podle samotného Jiřího Kulhánka, je František Kotleta jeho hrdým učněm a následovníkem, který má touto knihou šanci dotknout se mistrovy velikosti a možná ji dokonce překonat. První díl cyklu, Hustej nářez, se přes noc stal absolutním bestsellerem a jeho pokračování, Fakt hustej nářez, dominovalo knižním žebříčkům ode dne vydání a v elektronické verzi dokonce porazilo Jø Nesba.

 

„Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych býti Kotletou." - Jiří Kulhánek

 

V knižní edici Fantastická Epocha (www.epocha.cz) vychází třetí díl série Bratrstvo krve, Mega hustej nářez, od bruntálského řezníka a jesenického Mauglího, Františka Kotlety.

 

Anotace:

S partyzánštinou je konec. Je na čase rozpoutat válku. Absolutní válku lidí proti mimozemským okupantům. Jestli má být planeta Země svobodná, je třeba obětovat všechno, včetně vlastních životů - a to platí nejen pro lidi, ale i pro upíry. Jan Bezzemek, Gerhard, Petra, Lucie i Diana a jeho partička upířích transvestitů a dalších jejich spojenců stojí na prahu poslední bitvy se žlutými parchanty z vesmíru a vědí, že není cesty zpět. Čeká je buď smrt, nebo svoboda.„Tak jo, sežeňte mi granáty a nějaký hulení. Tohle bude epický," říká JUDr. Tomáš Uhřík. Upíři proti mimozemšťanům potřetí a naposled. Na konci knihy zůstanou jenom jedni a cesta k tomu stojí za to.

 

Důležité upozornění!

Elektronickou verzi knihy Mega hustej nářez vydává nakladatelství Epocha stejně jako předchozí díl ve spolupráci s nakladatelstvím freetim(e)publishing. Na přání autora je v prodeji ve stejný den, jako verze tištěná. Rád by se na ni totiž podíval, ale bohužel neexistuje způsob, jak k němu doručit neporušený výtisk. V současné době se totiž neví, kde se nachází. Objevily se spekulace, že je Kotleta na cestě do Ruska na tajné misi CIA a má za úkol provést atentát na Vladimíra Putina. Cestou se však tajně zastavil v Čechách, aby poskytl rozhovor měsíčníku Pevnost.

 

Info o knize:

Autor: František Kotleta

Originální název: Mega hustej nářez (Bratrstvo krve 3)

Obálka: Piotr Cieśliński

Formát: paperback, 110x180 mm

Počet stran: 328

Cena: 289 Kč

Nakladatel: Epocha (www.epocha.cz) (na elektronické knize spolupracovalo nakladatelství freetim(e)publishing, www.freetimepublishing.cz)

Edice: Fantastická Epocha (19. svazek edice Fantastická Epocha)

ISBN: 978-80-7425-165-8

V Nakladatelství Epocha již vyšlo:

 

Fakt hustej nářez (Bratrstvo krve 2)

V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to vrátit upíry už navždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč - někdo podivný a nebezpečný, který za sebou zanechává radioaktivní stopu... Pokud má být lidstvo znovu svobodné, nezbývá než odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé.

 

František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější.

 

František Kotleta (*1981)

Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, již pro neohrožené občanské a politické postoje perzekuovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. O Kotletově otci se nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu.

 

Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem.

 

K literatuře se dostal až ve výkonu trestu, kde se seznámil s dílem velikána české akční sci-fi, Jiřího Kulhánka. Po několika neúspěšných pokusech rozvíjet Mistrovo dílo (kterýžto nápad mu posléze ukradl Martin Moudrý) se rozhodl vstoupit na trnitou cestu originální tvorby a hned jeho prvotina byl jednoznačný zásah do černého.

 

Hustej nářez (2010), úvodní díl cyklu Bratrstvo krve, je dílo plnokrevné, sofistikované, avšak zároveň neoddiskutovatelně zábavné, a okamžitě se v české literatuře stalo kultem, který nemá obdoby. Drsný, ale emotivní příběh několikasetletého upíra Jana Bezzemka, který je nucen společně s dalšími krvesaji bránit Zemi před invazí zlovolných mimozemšťanů, obsahuje všechny potřebné ingredience, aby překonal úzké mantinely žánrové tvorby a stal se plnohodnotným uměleckým dílem, takzvanou vysokou literaturou vhodnou pro intelektuály i pro normální slušné čtenáře.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře