Mistři vzdušné akrobacie Les Colporteurs oslaví desáté výročí festivalu Letní Letná

Přidáno: 06.04.2013 | Přidal: rookie

Mistrovská vzdušná akrobacie ve výšce na kovových lankách, na trapéze, svislé tyči (chinese pole) i na lanech, navíc také humor, poetika, riziko a pohnutý životní osud režiséra a zakladatele souboru Antoina Rigota - to jsou základní ingredience nového představení Le bal des intouchables, které francouzský soubor Les Colporteurs přiveze na letošní mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Jeho jubilejní desátý ročník proběhne od 18. srpna do 1. září na tradičním místě v pražských Letenských sadech.

 

 

Les_ColporteursLes_Colporteurs

„Kulaté výročí je pro nás důvodem k oslavě a návštěvníci se tak mohou těšit na výjimečný program. Soubor Les Colporteurs, který diváky po celém světě plní napětím, úžasem a nadšením, je naším prvním dárkem všem fanouškům prvotřídního nového cirkusu," říká ředitel festivalu Jiří Turek.

 

Soubor Les Colporteurs se na Letní Letnou vrací po pěti letech, kdy beznadějně vyprodal všechny večery představení Drát ve sněhu. Výkony jeho členů tehdy vyvolávaly otázky, co všechno je vůbec možné udělat na tenkém laně v pětimetrové výšce bez jištění, co vlastně znamená riziko, odvaha, svoboda i jak překonat nepřízeň osudu a jak s ní bojovat.

 

V představení Le bal des intouchables kromě šesti mladých akrobatů vystupují zakladatelé a režiséři souboru - Agathe Olivier a Antoine Rigot, který v roce 2000 po pádu z lana ochrnul a v nemocnici se dozvěděl prognózu, že již nikdy nebude chodit. Přesto se Antoine po této nehodě vrátil k souboru, režijní a tvůrčí práci, a jak ukáže i toto představení, i k pohybu na visutém laně. „Naše představení je o obrazech a situacích. Diváci sami si vytváří příběh z toho, co ve svých životech zažívají...," říká Antoine. Důležitou součástí je opět živá hudba vinoucí se jako červená nit celým představením, které je oslavou lidských schopností a poezie pomalého pohybu. Deník 24 heures jej hodnotil nadšeně: „Neuvěřitelné představení, které si nesmíte nechat ujít, magický večer..." nebo „Představení poetické, humorné, se smyslem pro detail. Pulzující představení, kde jsou pohyby doprovázeny skvělou původní hudbou v podání živých hudebníků... Akrobatické výkony jsou úžasné..."

 

Na videoukázku se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=w8aRLjB7DZ8

 

Vstupenky na celkově dvanáct večerů souboru Les Colporteurs jsou v prodeji od 18. března v ceně 590 Kč v prodeji v e-shopu na www.letniletna.cz. Pozor - omezená kapacita! Délka představení: 1 hod a 20 minut. Vhodné pro děti od 8 let. Více informací na www.letniletna.cz.

 

Festival Letní Letná nabídne kromě souboru Les Colporteurs další zahraniční hvězdy nového cirkusu, přední domácí soubory, pohádky a dětská představení po celý den, workshopy, koncerty, kavárnu i bar.

 

Festival pořádá Společnost Gaspard, o.s. a Gasparo pod záštitou radního hlavního města Prahy ing. Václava Novotného za podpory Hlavního města Praha a Ministerstva kultury ČR. Generální partner: Pražská plynárenská, a.s. Hlavní partner: Lipánek. Za podpory: Francouzský institut v Praze, Metrostav, Kolektory a další organizace a instituce. Letní Letná je členem Prague Incredible 4, více informací na www.pi4.cz.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře