text

Vstupenky na listopadový koncert Nicka Cavea a The Bad Seeds v Praze jsou již v prodeji

Přidáno: 12.04.2013 | Přidal: rookie

Nick Cave se svými The Bad Seeds představí po pětileté pauze 22. 11. od 20 hodin v Tipsport Areně v Praze na Výstavišti dlouho očekávané patnácté album Push The Sky Away, které vyšlo v únoru na vlastním labelu The Bad Seeds Ltd. Odsuňte nebe stranou, zpívá Nick Cave a kritici nešetří chválou:

 

 

Nick CaveNick Cave

„Nové album Nicka Cavea rosí čelo potem..." Ondřej Bezr (MF Dnes, iDnes)

 

„Push The Sky Away je jako silnej religiózní zážitek...je to ten nejlepší soundtrack k nejlepšímu filmu, jakej jste kdy neviděli, ale vždycky snili o tom, že ho někdo někdy natočí..." Kay Buriánek (protišedi.cz)

 

„Album Push The Sky Away Nicka Cavea a skupiny The Bad Seeds je působivým svědectvím o odhodlání nezůstat na místě, o kráse a síle zdrženlivosti..." Ondřej Štindl (Lidové noviny)

 

"Nevím, tahle deska mi prostě přijde nová, víte, ale nová tak nějak postaru," nechal se slyšet sám Nick Cave.

 

V srdci alba Push the Sky Away se skrývá naturalismus a vřelost, které z něj dělají jedno z nejúchvatnějších alb Bad Seeds. Současné prostředí se starými mýty a kulturní odkazy, které se vsákly do Nickových písní jedenadvacátého století, lehce prozařují mlžný opar detaily posbíranými z lidských životů, které Nick odpozoroval kolem sebe ve svém domově u moře s vysokými okny, která zobrazuje záhadný a dvojznačný obal desky. Písničky alba vznikaly během jednoho roku, jsou o důležitých událostech, momentálních módních záležitostech a mysticky zabarvených absurditách - ty všechny stojí v řadě vedle našich věčných otázek a pátrání po tom, co je a co není v životě důležité... Na albu Push the Sky Away Nick Cave a The Bad Seeds vytvořili kolektivní hudební jazyk nebývalé bohatosti a komplexity. Díky jemu lze pochopit ústřední roli The Bad Seeds v životě Nicka Cavea a důvody, které jej přes jeho romány, filmové scénáře a hudbu, vystupování v projektech jiných umělců, divadelní práci a fenomenální hudební project Grinderman, vedou zpátky právě k původní „doprovodné" kapele. „Přicházím do studia s přehršlí nápadů bez konkrétní formy a právě The Bad Seeds je přetvářejí na zázračné věci. Zeptejte se kohokoliv, kdo je viděl při práci. Žádná jiná kapela na světě se jim nevyrovná v té jejich čisté, instinktivní vynalézavosti," podotýká Nick Cave.

 

Pražský koncert Nicka Cavea pořádá agentura 10:15 Entertainment. Vstupenky jsou v prodeji v klasických předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal v cenových kategoriích: stání 1 350 Kč / sezení 1 550 Kč / V.I.P. 2 500 Kč.