text

Jurský park 3D

Přidáno: 13.04.2013 | Přidal: rookie

Pamatujete se na okamžik, kdy jste na filmovém plátně poprvé uviděli živého dinosaura?

 

Jursky_park_3DJursky_park_3D

V době svého vzniku, v roce 1993, byl Jurský park naprostým zjevením, důkazem dechberoucí technologické evoluce, která ho právem proměnila v nejvýdělečnější film všech dob, než ho o čtyři roky později vystřídal Titanic Jamese Camerona. A právě tenhle tvůrce a další technologický skok, který předvedl s Avatarem, inspiroval režiséra Jurského parku Stevena Spielberga k tomu, aby tuhle nesmrtelnou dobrodružnou klasiku po dvaceti letech vrátil do kin, v úchvatném 3D provedení.

 

Excentrický miliardář John Hammond (Richard Attenborough) stvoří Jurský park, zábavnou prehistorickou zoologickou zahradu, obývanou klony dávno vyhynulých druhů. Po nepříjemném incidentu, který nepřežije jeden ze zaměstnanců, vezme Hammond na inspekci ostrova paleontology Alana Granta (Sam Neill) a Ellie Sattlerovou (Laura Dern) a také dvě svá vnoučata, aby tím potvrdil nejen to, že šlo o ojedinělý incident a jeho park je bezpečný, ale také aby dokázal, že s pomocí genetiky stvořil nový div světa. Vinou selhání lidského faktoru se však expedice na ostrov rozhodně nebude odehrávat podle plánu a nabídne i odpověď na jinak zcela hypotetickou otázku - Jak by obstál moderní člověk v souboji s gigantickým masožravým mazlíčkem jménem Tyranosaurus Rex?

 

„Nejsem žádnou velkou fanynkou konverze klasických filmů do 3D," říká Spielbergova dvorní producentka Kathleen Kennedy. „Ovšem když je v tom procesu osobně zapojen režisér a kameraman původního filmu, kteří do toho vloží svou invenci, takže se to nesmrskne na pouhé technologické cvičení, může to fungovat," dodává producentka, podle níž byla právě u Jurského parku tahle podmínka splněna a jurské dobrodružství mohou v kinech prožít i diváci, kteří před dvaceti lety ještě nebyli na světě.

 

Přístupnost: pro všechny

Žánr: dobrodružný

Verze: český dabing

Stopáž: 127 min

Formát: 3D DCP

Monopol do: 11.4.2016

Propagace: plakáty A1, fotosky, tisk, rozhlas, internet, TV

Programování: Zuzana Černá, tel: 582 365 576, GSM: 602 836 993, cerna@cinemart.cz

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře