text

Letní filmová škola je chytlavá nejen díky filmům

Přidáno: 29.05.2014 | Přidal: Administratorka

Jubilejní Letní filmová škola, jejíž aktuální heslo zní Zapáleni filmem, už začala doutnat. Na webu www.lfs.cz se již prodávají akreditace umožňující vstup na projekce.

 

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Hořet nadšením ale v Uherském Hradišti nemusíte jen z filmů. I doprovodný program složený z koncertů, divadel a výstav je nabitý chytlavými jmény. Předprodej vstupenek na jednotlivé akce prostřednictvím akreditačního systému právě začal.

Respektive lístky na koncerty potřeba nebudou, protože všechna hudební vystoupení na LFŠ Music Stage 2014 na Masarykově náměstí budou přístupné zdarma. Čtyřicátou Filmovku zahájí Dan Bárta a Trio Roberta Balcara, stálice jazzové scény Peter Lipa a Tentet Michaľa Motýla. Po jazzu přijdou na řadu v dalších dnech i další žánry, od kapely Priessnitz přes Prago Union, Dva, Zrní, Bratry Orffovy, Ivana Hlase a Yvonne Sanchez až po Janu Kirschner. V rámci Filmovky zaměřené na Španělsko se samozřejmě dostane i na flamenco, které předvede skupina La Noche Flamenca v čele s tanečnicí Petrou Pšenicovou.

Kdo bude mít po celodenním sledování filmů chuť vidět živé herce, je vítán v divadelním šapitó Kabinetu Múz. Tam najde buď Divadlo Tramtárie Olomouc s loserovskou lovestory Jedlíci čokolády dramatika Davida Drábka, Cirkus Mlejn s akrobatickou performancí železného muže a dvou tažných žen nazvanou Ironické Ferrum nebo Divadlo U stolu Brno s komorní inscenací Magor, inspirovanou zápisky dcery Ivana Martina Jirouse. S originálním zpracováním tragického příběhu Hanče a Vrbaty Slzy ošlehaných mužů do Hradiště přijede divadlo Vosto5. Městské divadlo Zlín přiveze novou klubovou a podle všeho nespoutanou inscenaci Kabaret Astragal, Divadlo Letí Praha se ukáže s úspěšným titulem Králíček o dívce dospívající v ženu a studenti brněnské JAMU představí The Sunset Limited o tom, že každý z nás se může rozhodnout být někomu jinému andělem.

Na odpoledne si šapitó zaberou děti, pro které bude poprvé v historii LFŠ přichystán speciální program, složený z filmů, divadelních pohádek a kreativních dílen. V noci se pak na totéž místo nahrnou nespavci na audiovizuální párty pod dohledem Kabinetu Múz a VJs pražského Lunchmeat labelu.

Mezi projekcemi doporučujeme prohlídku několika zajímavých výstav. Kresby a fotografie zakladatele české moderní fotografie a filmu Alexandra Hackenschmieda, objevené teprve nedávno v rodinném archivu v USA, doplní přehlídku jeho filmů. Retrospektivní výstavy V hlavní roli Filmovka a Letní filmové školy v Uherském Hradišti ve fotografiích oslaví 40. narozeniny vaší i naší oblíbené LFŠ. Dvě expozice se budou věnovat filmovým plakátům, jedna fotkám studentů Slezské univerzity. Výstava Tak to začalo - Fotografie z Ukrajiny očima tří fotografů připomene jedno nefilmové, ale aktuální téma. Více informací o všem výše zmíněné m hledejte na www.lfs.cz.

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře