text

Filmovka klepe na dveře hradišťských kin

Přidáno: 19.07.2014 | Přidal: Administratorka

Už za pár dní slováckou metropoli rozproudí filmem zapálení diváci. Pokud budete mezi nimi, vaší pozornosti by neměla uniknout výprava do začátků kinematografie, konkrétně L. P. 1914.

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Tehdejší běžná sálová projekce diváky neokouzlila multidimenzionalitou či polohovatelnými křesly, přesto byla návštěva biografu nevšedním zážitkem a společenskou událostí. Přijďte zjistit, jak na vás dobový způsob promítání zapůsobí v dnešní době.

Když ke kořenům filmu, tak i k divadlu: letošní divadelní program se bude odehrávat pod šapitó ve Smetanových sadech. Loserovská lovestory, železná akrobacie, komorní drama nebo zběsilá milostná jízda...více o divadelním programu naleznete zde.

Chcete-li si zkusit, co obnáší kreslená animace, zapojte se do animačního workshopu LFŠ. V Kaktusovém stanu se vám budou věnovat tři profesionální animátoři, pod jejichž vedením si na tabletu vytvoříte vlastní animovaný záběr s Kaktusem v hlavní roli. Taky se dozvíte něco o historii animovaného filmu a o dabingu. Workshop je vhodný pro všechny zájemce od 13 let a je bezplatný. Uskuteční se ve třech bězích (27., 28. a 29. července, vždy od 11 do 15 hodin) po 20 účastnících, tak neváhejte s přihláškou - do 20. července pošlete své jméno, telefon a e-mail na adresu martin.severyn@lfs.cz, přihlášky budou kladně potvrzovány do naplnění kapacity.

Od neděle 27. 7. do úterý 29. 7. 2014 proběhne další workshop, tentokrát fotografický. Atmosféru filmovky v něm můžete zachycovat ve spolupráci s fotografy Karlem Cudlínem a Markem Malůškem. Čtvrtý ročník fotografického workshopu je zaměřen především na práci s tradičním černobílým materiálem: účastníci si ve fotografické laboratoři např. zhotoví černobílé zvětšeniny z vlastního negativu. O bližší informace si zájemci mohou napsat na mm@marekmalusek.cz.

Jako české filmové novinky budou k vidění nedávno vypuštěné snímky Díra u Hanušovic a Parádně pokecal, předpremiéru tu zažijí dva nové díly Sedláčkova Českého století. Mnoha tvůrců a protagonistů se budete moci v souvisejících diskusích zeptat třeba na to, kdy oni sami navštívili letní kino. V tom letošním se budou ve Smetanových sadech promítat filmové vtípky Oldřicha Lipského, Letní kino RWE na Masarykově náměstí nabídne Friga na mašině, Studentský maraton 2014 a české filmy posledních dvou let.

Již brzy v Uherském Hradišti!

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře