text

Jubilejní ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště startuje

Přidáno: 27.07.2014 | Přidal: Administratorka

Dnes se konečně dočkáte startu jubilejního ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště s trefným podtitulem Zapáleni filmem.

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Filmový svátek definovaný jedinečnou atmosférou bez všech okázalostí letos vstupuje mezi čtyřicátníky, ale krizí středního věku rozhodně netrpí!

Zajímá-li vás, jak vypadala LFŠ v minulosti, zajděte si v 17 hodin na vernisáž fotografií v kině Hvězda a v prostorách před ním. Dokumentární snímky v interiéru kina zachycují slavné tvůrce kinematografie, ale i osobnosti divadla, výtvarného umění nebo hudby, kteří navštívili Filmovku v rozmezí let 1994-2013. Nechybí ani portréty průkopníků a organizátorů LFŠ. Výstava venku představuje průřez celou historií Filmovky. Vznikla u příležitosti letošního jubilejního 40. ročníku a pomocí dobových textů i fotek vám poví vše podstatné o zrání a vývoji vaší oblíbené letní filmové události. Součástí vernisáže bude i o ficiální představení nového loga AČFK.

Letos si na LFŠ můžete vybírat ze 192 celovečerních, 15 středometrážních a 70 krátkometrážních snímků rozdělených do základních šesti sekcí. S výkvěty filmové tvorby se letos potkáte na šesti promítacích místech - vrací se plátno ve Sportovní hale, vlahé večery můžete trávit i ve dvou kinech pod širým nebem. Po úspěchu minulého ročníku nebude chybět ani sobotní čtyřhodinový Studentský maraton.

Nové a atraktivní jsou dvě projekce nazvané LP 1914 aneb Do biografu před sto lety, které za pouhých 50 Kč přiblíží dobové prostředí i způsob promítání z časů našich předků. Poprvé a hned dvakrát Filmovku navštíví tajemné Cinema Royal, které uvádí oblíbené a kultovní snímky na neznámých místech. Po vstupenkách se ptejte na pokladně kina Hvězda a v Informačním centru před kinem Hvězda.

Nové jsou i Výroční ceny AČFK, které mají nyní díky designérům Štěpánovi Malovcovi a Adamovi Turečkovi podobu porcelánového kornoutu točené zmrzliny. Ty poprvé uvidíte na slavnostním zahájení v sobotu, kdy se zmrzliny dotkne britský filmový solitér Peter Greenaway. Novou mobilní aplikaci App4Fest s programem, informacemi o filmech, novinkami a dalšími funkcemi můžete využívat už teď. Aplikace je dostupná zdarma pro platformy Android a iOS. Hodit se vám může i půjčovna růžových kol - Rekola, o níž se víc dozvíte v infostánku u kina Hvězda a na www.rekola.cz. Nebo ús chovna věcí ve Slovácké búdě u Sportovní haly, které bude mít otevřeno do 2 hodin ráno. Další praktickou novinkou je půjčovna piknikových dek za zálohu 300 Kč ve stánku FLOP před Hvězdou.

Tak už vyražte směr Uherské Hradiště. Těšíme se na vás!

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře