text

Pondělí Letní filmové školy je polským dnem, lekci filmu udělí Olgierd Łukaszewicz

Přidáno: 05.08.2014 | Přidal: Administratorka

Drazí příznivci Filmovky, přinášíme vám souhrn uplynulých akcí i představení novinek z LFŠ 2014!

 

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Pokud si nejste úplně jistí, co obnáší jednotlivé filmové profese, pomůže vám přednáškový cyklus Letní filmová akademie, kde se v neděli jako první představila práce střihače.

Režisér Jonáš Karásek uvedl na Filmovce svůj debut s názvem Kandidát. Svižná komedie vypráví o reklamním mágovi, který se vsadí, že udělá z anonymního politického amatéra prezidenta.

„Ejznštejn si taky pořád něco čmáral... Myslím, že všichni první režiséři byli z velké části výtvarníci," pronesl filmař a výtvarník Peter Greenaway na včerejší vernisáži svých kreseb k chystanému snímku Ejznštejn v Guanajuatu. Obrázky, které budou ve filmu přiřknuty Ejznštejnovu guanajuatskému milenci, jsou inspirované keramikou předkolumbovských indiánů a zobrazují - pro Greenawaye typicky - sex a smrt. Oproti tomu dokumentární fotografie Karla Cudlína, Björna Steinze a Igora Gilba vystavené od včerejška v Redutě připomínají úplné počátky revoluce na Ukrajině, kdy se ještě většina děje koncentrovala na náměstí Majdan.

Hned dva Davidové přijeli do Hradiště poučit diváky o současném britském sociálním filmu. Na své společné přednášce ale doktorové David Forrest a David Tucker mluvili především o historii tohoto významného žánru. Agustí Villaronga se zase při debatě po projekci filmu Moře rozpovídal o své zkušenosti s natáčením filmů v katalánštině, v níž se toto průlomové drama španělského režiséra z roku 2002 odehrává.

A na co se můžete těšit dnes? Na polské filmy včetně Sexmise a polské hosty včetně Olgierda Lukaszewicze, který na Lekci filmu povypráví o své zajímavé kariéře. V pondělí je totiž polský den! A co další akce? Ve 13 hodin propukne v Redutě 1 doprovodná dílna k Pravěku kinematografie. Fotograf Marek Malůšek od roku 2002 zpracovává téma Letní filmové školy. Omrknout jeho snímky můžete během vernisáže v Cafe Portal od 17 hodin. Vsadíme se, že stejně jako my znáte všechny texty Ivana Hlase, tak si pojďte příjemně zavzpomínat! Tento skladatel, textař a zpěvák vystoupí od 19.30 na Hudební stage LFŠ.

Nezapomínejte ani na možnost využít systém sdílených kol Rekola. Majitelům chytrých telefonů nabízíme zdarma aplikaci App4Fest s programem, informacemi o filmech, novinkami a mnoha dalšími funkcemi.
Máme pro vás taky třetí Zprávy z Letní filmové školy.

Tak co, nudit se určitě nebude, viďte?

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře