text

Slovenský den Letní filmové školy přivítá Zuzanu Piussi a Ladislava Kaboše

Přidáno: 05.08.2014 | Přidal: Administratorka

Drazí filmoví nadšenci, přinášíme vám souhrn uplynulých akcí, ale i novinek, které si dnes můžete na Filmovce užít.

 

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Fanoušci science fiction si v pondělí poslechli přednášku o projektu sci-fEAST, který se zaměřil na vědecko-fantastické snímky z východní Evropy. Cvakání projektoru odstartovalo výstavu a workshopy Pravěk kinematografie a nejen fanoušci polského elegána Olgierda Łukaszewicze mohli včera přijít na jeho Lekci filmu a dozvědět se o rozdílu mezi divadelním a filmovým herectvím.

Režisérka Krystyna Krauzeová představila svůj snímek Návrat Agnieszky H., který pojednává o filmařce nominované na Oscara, která dodnes není v Polsku prorokem, protože nazývá věci pravými jmény. Britský sociálně-realistický film Everyday, který Michael Winterbottom točil pět let, uvedl odborník na tento žánr David Tucker. „Film se vyhýbá moralismu a ani necharakterizuje své postavy pomocí jejich společenského postavení," uvedl teoretik z univerzity v Sheffieldu. Promítání vězeňského dramatu K smrti odsouzený uprchl zahájila sama vdova po slavném režisérovi Robertu Bressonovi. „Tohle je jeho první film, se kterým byl spokojený," zavzpomínala Mylène Bress onová.

Úterý provází trojnásobná smůla. Ze zdravotních důvodů dnes odpadá „performativní praktická přednášku" Porn-art: Nabíječka od Lenky Klodové. Debata u kávy s Janem H. Vitvarem, původně plánovaná na dnešek, proběhne v Kavárně Respekt až ve čtvrtek. Další rušení se kvůli povětrnostním, atmosférickým a jiným neočekávaným skutečnostem týká Cinema Royal. Své peníze dostanete zpět na pokladnách, kde jste si vstupenky koupili. Pokud jste lístky pořídili přes internet, pište na info@cinemaroyal.cz. Děkujeme za pochopení a omlouváme se.

A teď k těm pozitivnějším věcem, které nesmíte propásnout!
V rámci Slovenského dne se bude promítat šest snímků od našich sousedů z celkových patnácti, které jsou na Filmovce. Najdete mezi nimi i dokumenty Babička od přítomné Zuzany Piussi a Všechny moje děti od taktéž přítomného Ladislava Kaboše.

Screwball a výprava, to jsou klíčová slova dnešního odborného programu, který probíhá vždy v Redutě 2. Hollywoodské veselohry představí v 11.30 Věroslav Hába v přednášce Screwball: Americká komedie ve 30. letech. Od 13.30 bude na stejném místě pokračovat Letní filmová akademie, kde Jan Vlček objasní práci filmových architektů. V Redutě 1 proběhne od 13 hodin i dílna k výstavě Pravěk kinematografie, v níž proniknete do tajů camery obscury.

Jsou to takoví DVA. Manželé hrající folklór neexistujících národů odehrají koncert v 19.30 na Hudební stage LFŠ. Vstup zdarma! Divadlo žije i dnešní večer. V Šapitó Kabinetu Múz se od 20.00 představí Kabaret Astragal. Zběsilá milostná jízda životem může začít! Užijte si ji.

A nezapomeňte na čtvrté Zprávy z Letní filmové školy!

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře