text

Letní filmová škola se přehoupla do druhé poloviny

Přidáno: 05.08.2014 | Přidal: Administratorka

Drazí filmoví nadšenci, Filmovka už je za půlkou a my vám i dnes přinášíme souhrn uplynulých akcí s náloží novinek, které nesmíte propásnout!

 

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Významný polský film Generál Nil o důležité postavě polského protinacistického odboje včera představil polský herec Olgierd Łukaszewicz alias Albert ze Sexmise. Jednou z divácky nejvděčnějších sekcí letošní LFŠ se staly bezpochyby screwballové komedie. Žánr, který se zrodil během nastupující ekonomické krize v USA, doplnil v úterý Věroslav Hába přednáškou plnou filmových ukázek.

Naopak do uliček Štrasburku se přenesli diváci snímku V Sylviině městě. Úvodem ho opatřil Ignacio Navarro, jeden z dramaturgů sekce Současný španělský film. Film Vítáme vás, pane Marshalle! Luise G. Berlangy zase divákům představil Rafael Maluenda, režisérův dlouholetý přítel a dnes ředitel internetového berlangovského muzea.

Zuzana Piussi má díky tepání do politických kauz doma na Slovensku nálepku potížistky. Včera v Hradišti představila své dva dokumenty. Koliba reflektuje rozkradení bratislavských filmových ateliérů a Nemoc třetí moci zase odkrývá justiční mafii.

A teď už k tomu, co vás čeká dnes! Středeční odborný program je hvězdný a mezinárodní. Dopoledne v 11.00 se můžete v Redutě 2 potkat s Mylene Bressonovou, spolupracovnicí a pozdější manželkou Roberta Bressona. Na stejném místě ve 13.30 startuje další kurz Letní filmové akademie věnovaný tentokrát režii. Přednášejícím je Bohdan Sláma.

Od 14 hodin pak ve Slováckém divadle proběhne vernisáž fotografií Dušana Tománka, které zachycují momentky z natáčení filmového debutu Miroslava Krobota Díra u Hanušovic. Samotné Dejvické divadlo přijede dnes do Hradiště na hostování! A zve do hospody s Hospodinem. V již vyprodaném Slováckém divadle se v 19 hodin odehraje cenou Alfréda Radoka ověnčená hra Ucpanej systém. Pokud vám tahle „roztomilá podívaná" unikla, vyrazte minutu před půlnocí na maraton sitcomu Čtvrtá hvězda, který se příhodně hraje v kině Hvězda.

Lidovky, folklor, zenové zklidnění a čistou krásu neobvyklých nástrojů zažijete s Janou Kirschner od 19.30 na Hudební stage LFŠ. Šapitó Kabinet Múz hostí od 20 hodin skupinu VOSTO5 a jejich inscenaci nejlegendárnější české lyžařské tragédie, umrznutí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, s názvem Slzy ošlehaných mužů.

Michel Gondry natočil animovaný rozhovor s Noamem Chomskym Je muž, který je vysoký, šťastný? Na to, jak se francouzský režisér se svým půvabně těžkým akcentem ptá na zákonitosti generativní gramatiky, se můžete podívat ve 20.30 v kině Hvězda.

A na závěr jedna špatná zpráva. Z vážných zdravotních důvodů bohužel do Hradiště nedorazí francouzský režisér Bertrand Tavernier. Omlouváme se všem, kteří se na setkání s klasikem světového filmu těšili, a panu Tavernierovi přejeme pevné zdraví. Všechny jeho filmy v programu zůstávají.

Užijte si šestý festivalový den a nezapomeňte na páté Zprávy z Letní filmové školy!

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře