text

Besedy, debaty, Dejvické divadlo i fotbal. A hlavně filmy. 40. LFŠ zdárně pokračuje

Přidáno: 05.08.2014 | Přidal: Administratorka

Milí návštěvníci Letní filmové školy, váš zájem o filmové dění vyústil ve vyprodání středečních jednodenních akreditací. Díky za vaši přízeň! I dnes vám přinášíme souhrn událostí společně s horkými novinkami o akcích, které ve čtvrtek můžete zažít.

 

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Na včerejší besedě se Mylène Bressonová vrátila k okolnostem neuskutečněného projektu svého manžela Roberta Genesis: „Zájem měli dokonce Američané, jenže kladli nesmyslné požadavky. Protestovali i proti tomu, aby Adam s Evou byli nazí." Režisér Bohdan Sláma debatoval v Redutě v rámci Letní filmové akademie o radostech i strastech režisérské práce: „Největší štěstí zažívám, když se povede dobrý záběr," vysvětluje tvůrce.

Ve Slováckém divadle si můžete nově prohlédnout výstavu fotografií Dušana Tománka, který svoje snímky pořídil během zahálení na natáčení filmu Díra u Hanušovic. „Zůstat, nebo jít? A dá se vůbec někam zdrhnout?" okomentoval včera sám autor ideu svého projektu během vernisáže ve Slováckém divadle. Středeční projekce snímků Alexandra Hackenschmieda (Hammida) byla mimořádná tím, že ji uvedl jeho syn Tino. Promítal se například i titul Izrael: Dobrodružství, který měl umělec českého původu nejradši. Večer pak patřil Dejvickému divadlu a jejich černému humoru. Představení Ucpanej systém, v Praze stále vyprodané, vzbudilo enormní divácký zájem i v Uherském Hradišti.

 

A na co vyrazit dnes? Odborný program je nabitý a spojuje jej prostor Reduty 2. Hodinu před polednem odstartuje debata s herci Dejvického divadla. Ve 13.30 pokračuje další Letní filmová akademie, dnes na téma kamera s F. A. Brabcem. Diskuze se synem amerického režiséra, kameramana a střihače Alexandera Hackenschmieda, se uskuteční v 15.30. O dvě hodiny později pak proběhne Lekce filmu odvážné slovenské dokumentaristky Zuzany Piussi. Další odborné akce spojuje téma mediální výchovy. V 17.00 začíná příkladová výchovná hodina, o dvě hodiny později Pavel Bednařík popovídá, jak jsou na tom s mediální a filmovou gramotností v Británii, a ve 20.30 se představí vznikající česká aliance pro filmovou výchovu a její plánované projekty.

K tradičnímu sportovnímu klání členů štábu a festivalových hostů dojde i letos. Složení mužstev trenéři zatím z taktických důvodů tají, ale hraje i ženský tým! Sejdeme se na trávníku vedle Hvězdy v 15.00.

Vrátit se do minulosti a zažít atmosféru Rakouska-Uherska můžete během akce L. P. 1914 aneb Do biografu před sto lety. Flašinetář, žonglér, tanečnice a další na vás čekají v 17.30 v Redutě 1. Vstupné je pro akreditované 50 Kč. Šapitó Kabinet Múz hostí od 19 hodin hru Králíček o dospívání mladé ženy, která celý život chtěla být něčím jiným. V 19.30 se pak na Hudební stage LFŠ představí kapela Zrní. Pětičlenná partička sympaťáků z Kladna postupně vyrostla v jednu z nejoceňovanějších tuzemských kapel. A v Šapitó Letní poloha dojde v 21.00 na Souboj titánků. A všichni víme, že herci z VOSTO5 jsou prostě boží.

Hlásíme taky, že film Fish Tank uvolnil galantně místo Něžné a pustil ji místo sebe do Sportovní haly na půl čtvrtou. Přesunul se tak na uprázdněné místo do Klubu kultury v devět večer. Jak už jsme jednou avizovali, zážitková kinematografie s tajemstvím Cinema Royal byla zrušena.

Nezapomeňte na nejnovější Zprávy z Letní filmové školy, dnes již šesté.

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře