text

Předposlední den Letní filmové školy je Dnem Asociace českých filmových klubů

Přidáno: 05.08.2014 | Přidal: Administratorka

Drazí příznivci Filmovky! Máme tu předposlední den a znovu se vám hlásíme se souhrnem uplynulých akcí i lákadel na dnešní program.

 

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

Včerejší debata syna Alexandra Hammida (Hackenschmieda) Tina a ředitele Národního filmového archivu Michala Breganta dokreslila festivalový oddíl, jenž je mu věnován. Besedovala i dokumentaristka Zuzana Piussi a prozradila svůj autorský přístup: „Nechávám člověka vypovídat, a když nastane okamžik, že se nekontroluje, zapínám kameru."

„Jeho kamera je neustále v pohybu a posouvá jednotlivé postavy, někdy je v tom i kus voyeurismu," řekl před projekcí snímku Život a nic jiného Mehdi Abdollahzadeh, filmový teoretik a dlouholetý kamarád Bertranda Taverniera. Miroslav Krobot se zase v Hradišti představil i jako aktér dokumentu Aleše Kisila nazvaného stroze Miroslav Krobot. Jaké z něho má aktér dojmy? „Žena mi řekla, že se hrbím."

A teď k pátku! Dnešek patří Asociaci českých filmových klubů, pořadateli vaší oblíbené letní filmové akce. V 11 hodin proto budou v Šapitó Letní poloha sedět dramaturgové LFŠ a čekat na vaše dotazy a podněty. Den pak zakončí předávání dvou výročních cen. Před premiérou posledního kousku z letošního Projektu 100 Ostře sledované vlaky dostanou v kině Hvězda cennou zmrzlinu bývalý předseda AČFK Jan Kastner a herec Josef Somr (pod patronací RWE). Přijďte jim zatleskat!

Odborný program zahájí Mehdi Abdollahzadeh, který bude půl hodiny před polednem v Redutě 2 mluvit o svém příteli Bertrandu Tavernierovi. Pokračovat dnes bude taky Letní filmová akademie, tentokrát na téma scénář. Čekají vás dvě Lekce filmu: tu první povede ve 14 hodin netradičně v Šapitó Letní poloha Miroslav Krobot. Druhé se v Redutě 2 od 17.30 ujme britský režisér a scenárista Sean Ellis, autor festivalového hitu Metro Manila.

Vernisáž výstavy zakladatele české moderní fotografie a filmu Alexandra Hackenschmieda představí jeho neznámou tvorbu ve Slováckém muzeu od 17 hodin. Klub kultury v 15.00 a 17.30 uvede nové díly televizního historického seriálu Roberta Sedláčka. Rekonstrukci jednání čs. vlády v Moskvě po srpnové invazi a příběh vzniku Charty 77 představí sám režisér.

Páteční večer ve stanu Letní poloha se ponese ve znamení nového filmu Radima Špačka Místa. Na Hudební stage LFŠ si užijte v 19.30 skupinu Bratři Orffové a jejich něžný pop a v 21.00 se v Kabinetu Šapitó Múz odehraje představení U zdi. Na Masarykově náměstí se od desíti večer v Letním kině RWE znovu promítá Frigo na mašině. Doprovodí ho místní kapela RabiGabi a.G. Jistě pak prominete, že projekce komedie Alice Nellis Revival se posouvá na 23.30.

Přinášíme také sedmé Zprávy z Letní filmové školy.

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře