ADRENALIN - dávkování na maximum !

Přidáno: 16.07.2008 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Pokud vám v žilách namísto krve koluje adrenalin, plážový volejbal a bedminton vás pravděpodobně nevzrušují. Jste připraveni na koňské dávky adrenalinu? Pozor, všechny sporty, které jsme pro vás objevili, jsou mimořádně nebezpečné a výjimkou nejsou ani ztráty na životech! Nakonec, hrozí to při každém předávkovaní se...

fotografiefotografie

B.A.S.E. jump – troufáte si? BASE jumping se velmi jemně podobá klasickému parašutizmu. Neskáče se ale z letadla a používají se speciální padáky. Zkrátka B.A.S.E. vyjadřuje objekty, ze kterých se může skákat. B – budovy, A – antény, S – mostné oblouky a lanovky /span/, E – zem, skaly, stromy /earth/. Takže si najděte nějaký vhodný objekt, například nějakou 150 metrovou věž, vyšplháte se nahoru, skočíte, užijete si asi 6 sekund volného pádu...a snad se vám podaří za tak krátký čas otevřít padák!

fotografie

Mountainbording – tento sport vymysleli snowboardisti, kteří si potřebovali najít zábavu na léto. Mountainbording je tedy letní verzí snowboardingu. Také se jezdí na desce, je ale velmi důležité, aby k ní byla přimontována terénní kolečka. Když zvládáte jízdu na desce na sněhu, po pár zkouškách rovnováhy to budete zvládat i na trávě anebo horských chodnících. Na začátek si ale raději dejte chrániče ze své zimní výstroje.

fotografie

Bouldering – Pokud máte alespoň nějaké zbytky pudu sebezáchovy, tak s tímto sportem se nebudete chtít seznámit v praxi. Bouldering je totiž lezení po skalách anebo umělých stěnách bez lana! Tento sport je prezentovaný jako nekonečná hra s neuvěřitelným množstvím pohybů a kroků. Jediné, co je na něm neuvěřitelné však je, že je někdo ochotný hazardovat se svým životem. Bouldering si vyžaduje maximální sílu a svalovou koordinaci. Výhodou jsou také delší nohy a ruce. Takže, milé dlouhonohé modelky, vymysleli jsme vám program na léto!

fotografie

Cliffdiving – voda patří k létu a skákání do vody láká už malé děti. My jsme však už velcí a proto můžeme do vody skákat z extrémní výšky. Tento sport se nazývá cliffdiving. Pokud si  to chcete vyzkoušet na vlastní kůži, měli byste udělat jen dvě věci – 1. najít si dostatečně vysokou skálu, most, věž, strom, pod kterými je dostatečně hluboká voda, 2. být majitelem extrémně pevného těla. Když byste při skoku z 30 metrů dopadli rychlostí 100 km/h na záda, rovnou můžete skočit na beton ze 6 metrů. Rekord v cliffdivingu patří českému kaskadérovi Rudolfu Bokovi, který skočil z výšky téměř 60 metrů. Pocit z rekordu si začal užívat až po pár týdnech, když ho propustili z nemocnice, kde ho hospitalizovali s pohmožděnými plícemi a zlomeným obratlem.

Humanflying – člověk vždy toužil létat jako pták. Díky humanflyingu jsme k tomu opět o krok blíže. Francouzským vymýšlečům se podařilo sestrojit zvláštní kombinézu, která se díky použitým materiálům dokáže při pádu naplnit vzduchem. Díky těmto křídlům se volný pád po vyskočení z letadla mění na příjemné létání. Například rychlost 200 km/h si můžete zpomalit na 50 km/h.

fotografie

Parahawking – jediný problém při tomto sportu je, že se zatím provozuje jen v Nepálu. A to je trošku z ruky. Jde o klasické létání na paraglajdu, avšak namísto instruktora vám dělá společnost obrovský dravý pták. Při žádném jiném druhu létání si nebudete připadat jako pták. Jen jeho absolutní blízkost vám dá křídla. Na prvý pohled se vám může zdát parahawking samoúčelný, ve skutečnosti je to geniální spojení moderní technologie a přírody. Vycvičení ptáci totiž dokonale ovládají termiku a proto díky nim vyletíte o mnoho výše.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

MAXIM TURBULENC ČESKO DISKO 3 CD

Komentáře