text

Alfred Hitchcock, část 1.

Přidáno: 28.11.2007 | Autor: MarekVatral | Přidal: marcel13

Milovníci starých dobrých filmů Alfreda Hitchcocka si určitě přijdou na své. Produkční společnost Platinum Dunes se odvážným způsobem pustila do realizace klasického hororu Ptáci. Určitě nejsem sám, koho ta zpráva v prvním momentě zarazila. Ptal jsem se sám sebe, zda je vůbec něco takového možné. Zmocnila se mě neodůvodnitelná pochybnost vůči tvůrcům, kteří si však evidentně věří. Ten pocit netrval dlouho. Vzpomínaná společnost má za sebou takové trumfy, jakými jsou například: Texas Chainsaw Massacre, Amityville Horror, Hitcher... všechno to byly řemeslně dobře zvládnuté remaky, které s přehledem braly dech nejednomu fanouškovi.
Naomi WattsováNaomi Wattsová

Rodící se důvěru vůči tomuto snímku ve mně umocnily i další skutečnosti. Hlavní roli si v něm zahraje Naomi Watts. Od časů, kdy se objevila v klasické „lynčovce" Mulholland Drive, anebo ve výborném americkém remaku The Ring, ji nemohu neuznávat. Její herecký výraz, charisma, fyzická přitažlivost, ale také i určitá podobnost může v mnohém nahradit Tippi Hedren, titulní představitelku Ptáků Alfréda Hitchcocka z roku 1963. Marně ve svém vědomí listuji v knize herců opačného pohlaví, vhodnější adept na tuto roli mně momentálně nenapadá.

Za zmínku stojí pravdaže i pan režisér, který nám to celé nakonec naservíruje na stůl. Pro mě milé překvapení, je jím chlapík jménem Martin Campbell. Ano, nemýlíte se. Ti, kteří před nějakým časem viděli bondovku „Casino Royale", anebo ještě tu z před několika lety „Goldeneye", by už asi zhruba mohli vědět, o koho jde. Ale co, těšme se a hotovo! Nic jiného mě v souvislosti s tímto připravovaným filmem nenapadá.

Doufejme, že skalní fanoušci tvorby Alfréda Hitchcocka budou vůči nově vznikajícímu dílku otevření, neboť o tom jsou vlastně všechny remaky. Je však třeba znát, jak je správně a hlavně s nadhledem přijmout. Ti, co opravdu chtějí, si i skrze ně cestičku k původním verzím prokopou sami.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře