Kuří oko? Fuj!

Přidáno: 08.01.2010 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Většina z nás si celý život vystačí s párem očí. ;-) Pokud se na vašem těle objeví třetí, třeba s ním něco dělat! Kuří oka se neobjevují jen na zvrásněných tělech starých čarodějnic. Tato ozdoba může téměř ze dne na den vyrůst i na vašem těle! Vím o čem mluvím. S kuřím okem jsem přežil celé léto!

 

kurie oko uvodkurie oko uvod

Nikdy jsem kuří oko neměl, až jednou jsem si na boku paty našel malý citlivý hrbolek. Kuří oko si postupně rostlo a já jsem asi čekal na zázrak, protože jsem se tvářil, že tam není. Postupem času však malý hrbolek narostl do gigantických rozměrů! Začal jsem kulhat a celé léto jsem výhradně chodil v žabkách. Zázrak se nekonal a já jsem se vydal ke kožnímu. Při pohledu na moje kuří oko pan doktor svolal i kolegy z ostatních ambulancí, protože prý nic tak obrovského v životě neviděl! Očko mi seřízl a ranku zamrazil tekutým dusíkem. Nic nebolelo, jen trošku štípalo. Následovalo poučení, že ošetřené místo za pár dní zčerná a kořen oka sám vypadne. Tak se i stalo a já si nyní nadávám, že jsem nešel ke kožnímu o dva měsíce dřív.

 

kurie oko 1akurie oko 1a

Když se něco podobného objeví i na vaší noze, čím dřív začnete jednat, tím lépe. Zázraky se v tomto případě nedějí. Kuří oka jsou ve skutečnosti shluky odumřelých kožních buněk, které vznikají pod vlivem silného tření, dráždění nohou těsnou obuví anebo vzájemně se tlačících kostí. Přestože jde o mrtvé buňky, chovají se až velmi živě a na noze mohou člověku způsobit obrovskou bolest!


V lékárnách najdete obrovské množství náplastí na kuří oka, které ne vždy fungují. Náplast napuštěnou kyselinou salicylovou byste si měli maximálně dva týdny aplikovat na kuří oko, které byste si měli následně tupým předmětem vyloupnout. Když se vám to nepodaří, je čas vyhledat lékaře. Nečekejte však, než se oko zakoření, protože potom se ho zbavíte hůře!


Živnou půdou pro kuří oka jsou nepohodlné topánky a vysoké podpatky. Pokud se chcete okům vyhnout, vybírejte si pohodlnou obuv s výstelkou. Nožky si nezaslouží jen fajnové botičky, ale i přiměřenou péči jako například masírování, obrušování anebo krémování. Vždy večer před televizorem si svoje nohy vyložte výše a relaxujte. Vaše nohy vás za odměnu odnesou tam, kam budete chtít.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře