Jogurt, lék v kelímku

Přidáno: 21.01.2010 | Autor: Mika | Přidal: BarBara

Jen málokterá potravina se může pochlubit, že byla v minulosti považovaná za potravu bohů. Jogurt je jednou z nich! Dokonce Francouzi ho v jedné anketě zařadili mezi deset nejvýznamnějších výrobků 20. století!

 

mňammňam

Za praotce všech jogurtů se považuje jogurt z Bulharska. Podle původní receptury se v této zemi vyrábí už od osmého století! Pokud se vydáte do vnitrozemí Bulharska, potkáte tam nadprůměrný počet více než stoletých lidí, kteří za svůj vysoký věk vděčí právě jogurtu. O schopnostech jogurtu ví své i africký kmen Masajů, kteří ve stravě přijímají velké množství cholesterolu, ale zároveň i fermentovaného mléka - čili jogurtu. Díky tomu se Masajové těší pevnému zdraví a choroby je zdaleka obcházejí.


Už dávno se o jogurtu vědělo, že zpomaluje stárnutí a ochraňuje zdraví. Ale až začátkem dvacátého století přišli na to, co způsobuje jeho zázračně léčivé účinky. Vědci zjistili, že přeměnu mléka na kyselo-mléčný pokrm mají na svědomí dva zvláštní druhy laktobacilů.


jog 1ajog 1bjog 1c


Kladivo na (takřka) všechny choroby
Jogurt posiluje imunitu, snižuje hladinu enzymů, které se podílejí na vytváření látek podporujících rakovinu trávicího traktu, zlepšuje trávení, zabraňuje vzniku žaludečních vředů, je účinnější než některá antibiotika, zabíjí bakterie způsobující infekce močových cest, je zdrojem B komplexu, který chrání před stresem, doporučuje se proti oparům a vaginálním infekcím, pomáhá při léčbě ekzémů, zmírňuje projevy alergií a pokud si jogurtem potřete popáleninu anebo spáleninu od sluníčka, zmírní vaše utrpení. A kromě toho všeho jogurt ještě i zásobuje naše tělo vápníkem. Už dvě porce dokážou pokrýt denní dávku, přičemž na rozdíl od jiných potravin, nezatíží organismus. Toto všechno dokáže jogurt, který je bílý, čistý a nedochucený. Každá jeho přísada a hlavně cukr snižuje činnost zdraví prospěšných bakterií.


Jogurtová dieta
Před nekonečným chladícím regálem plným jogurtů si jen málokdo vzpomene na časy, kdy byl v nabídce jen jeden druh jogurtu. Dnes si můžete vybrat nejen z různých příchutí, ale i jogurt probiotický, nízkotučný, neslazený, ovocný, čokoládový s přidáním vlákniny a podobně. Pokud si dáváte pozor na svou linii, ideální by bylo, kdybyste si kupovali jen bílé neslazené jogurty. Pokud nemůžete odolat různým příchutím, zaměřte se na ty, které jsou dochucené umělými sladidly. Jogurt si můžete osladit též sami. Ideální je med! Při koupi jogurtu byste si rovněž měli všímat obsah tuku. Smetanové mají přibližně deset procent tuku, zatímco odtučněné maximálně tři a nízkotučné jen půl procenta tuku.


Při jogurtové dietě se doporučuje denně sníst pět kelímků bílého jogurtu s co nejnižším obsahem tuku. Samozřejmě, toto množství si rozdělte na celý den a zkombinujte s ovocem anebo zeleninou.


V poslední době se na kelímcích začal objevovat název „probio" - to znamená, že jogurt vznikl přidáním živých mikroorganismů. Takovéto jogurty dokážou nejen zasytit, nýbrž i léčit. S vaším tělem dokážou doslova zázraky - například „opraví" střevní mikroflóru po užívání antibiotik. Taktéž se doporučují jíst v období, kdy jsme vystaveni dlouhodobému stresu anebo máme oslabený imunitní systém. Pokud probio jogurt zkombinujete s vlákninou, znásobíte jeho léčivé účinky. Zjednodušeně řečeno - přimíchejte si do jogurtu ovoce anebo ovesné vločky!


Dobrou chuť!

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře