Daniel Landa - nové album a turné

Přidáno: 31.01.2008 | Autor: SonyBMG | Přidal: chris

Daniel Landa v těchto dnech dokončuje přípravu svého nového alba a na jaro naplánoval koncertní turné „Československo 2008". Jak prozrazuje název šňůry, koncerty se odehrají ve sportovních halách v Čechách (Ostrava, Pardubice, Praha) i na Slovensku (Košice, Bratislava). Předprodej vstupenek na všech pět koncertů je oficiálně zahájen 29. ledna 2008.

Foto: Sony BMGFoto: Sony BMG

Fanoušci se mohou těšit na velkou rockovou show se světelnými i pyrotechnickými efekty a projekcemi. Část pódia bude vysunuta do hlediště, aby diváci měli interpreta doslova nadosah. Daniel Landa vystupuje živě jen výjimečně, do sportovních hal se vrací poprvé od roku 2005, kdy odehrál dva beznadějně vyprodané koncerty s názvem „Bouře".

Rolí předskokanů se na turné „Československo 2008" chopí skupina Walda Gang a na koncertech v Čechách i legenda polské rockové scény, kapela Kult. „Seznámili jsme se prostřednictvím jednoho polského fotografa," vzpomíná Landa na začátek spolupráce s formací Kult. „Baví mě možnost propojovat náš a polský národ odspodu," zdůvodňuje své rozhodnutí přizvat Poláky na turné.

Na Slovensku bude Daniel Landa koncertovat poprvé, nicméně v letech 1999 a 2000 se tam setkal s velkým úspěchem jeho dirty muzikál Krysař (v Bratislavě a Prešově odehrál bezmála dvě stě repríz).

Nové album by se mělo objevit na trhu v průběhu března 2008. Pravděpodobně dostane název podle jedné ze skladeb „Walter, Ute, Tommy & Mary". Půjde o osmou řadovou desku Landovy sólové kariéry (nejsou započteny výběry, muzikálové projekty, soundtracky, záznamy koncertů). Rozdíl oproti čtyři roky staré poslední řadovce „Neofolk" autor shrnuje lakonicky: „Představí Daniela Landu roku 2008, nikoli Landu roku 2004." Podle Petra Čápa ze společnosti Sony BMG prodal Daniel Landa u tohoto vydavatelství, u něhož je právě od alba „Neofolk", v Čechách i na Slovensku už přes 200 tisíc nosičů. Toto číslo z něj činí jednoho z nejúspěšnějších tuzemských interpretů současné hudební scény.

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře