Rakouská panda "Malý drak" odcestuje do čínské divočiny

Přidáno: 05.11.2009 | Autor: TASR | Přidal: rookie

Na cestu do čínské domoviny svých rodičů se připravila panda Fu Long z vídeňské zoologické zahrady v Schönbrunnu. Informovala dnes o tom tisková agentura APA.

pandapanda

Od svého narození v roce 2007 byla panda, jejíž jméno v překladu znamená "Malý drak", miláčkem návštěvníků rakouské zoo. Do Číny odcestuje 18. listopadu v doprovodu pečovatelky a veterináře.
      
Početí pandy v podmínkách zoo přirozeným způsobem bylo unikátním evropským chovatelským úspěchem. Medvídě při narození vážilo 100 gramů a měřilo asi 10 centimetrů.
      
Černobílý špunt rostl jako z vody, teď má 50 kilogramů. Cesta domů ho zavede do Pá-feng-sie, což je pobočka pandí rezervace Wo-lung, odkud pocházejí rodiče Fu-longa.
      
V Číně doufají, že si rakouská panda časem znovu zvykne na život ve volné přírodě a bude moci vést "normální" pandí život v malebných čínských horách.

"Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo další šíření zpráv, fotografií a záznamů ze zdrojů TASR je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu TASR porušením autorského zákona "

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře