text

Festival La Película přináší nejúspěšnější španělské filmy posledních let – komedie, pohádky i horory

Přidáno: 14.02.2013 | Přidal: rookie

Festival španělských filmů La Película opět po roce přináší atraktivní výběr nejaktuálnější oceňované španělské filmové produkce napříč žánry s atraktivním výletem do dráždivého světa tanga v Argentině.

 

SnehurkaSnehurka

Dramaturgie osmého ročníku sahá od originálního animovaného dokumentu přes svérázný horor až po crazy komedii, prostor však mají i dramata, včetně palčivých momentů španělské historie. Vybrané filmy divákům s humorem přiblíží současnou finanční krizi ve Španělsku, neznámou stránku frankistického režimu, tajemné události odehrávající se během 2. světové války či aktivity povstaleckých jednotek FARC v Kolumbii. Nebude chybět ani titul pro děti, který však potěší i dospělé diváky. Hostem festivalu bude po loňské návštěvě Venezuely tentokrát Argentina. Jí věnovaná sekce Tango Argentino nabízí čtveřici hraných i dokumentárních filmů o tangu, díky nimž se diváci seznámí s historií tohoto tance, ale i s novodobou historií Argentiny a jejího hlavního města Buenos Aires.

 

„Letošní ročník publiku představí výrazné tvůrce, mezi kterými nebudou chybět i u nás známý Gerardo Herrero nebo Alberto Rodríguez. Filmové fanoušky seznámí s prací debutanta Marçala Forèse, který má na svém kontě řadu ocenění za své krátké filmy. Perličkou dramaturgie je unikátní snímek původem české dokumentaristky Jany Bokové v sekci Tango Argentino," líčí dramaturg festivalu David Čeněk.


Hlavní, pražská hlavní část festivalu La Película se koná tradičně v kině Světozor, a to ve dnech 19. - 24. února. Následně se reprezentativní výběr přesune do Brna, a nově také do Ostravy a Hradce Králové. Vstupenky jsou v prodeji na pokladnách a na internetových stránkách jednotlivých kin. Kompletní program je k dispozici na www.lapelicula.cz a na www.facebook.com/LaPeliculaCZ.

 

Pořadateli festivalu La Película jsou tradičně Velvyslanectví Španělska, Institut Cervantes a kino Světozor. Hlavním partnerem je letos po čtvrté společnost Telefónica Czech Republic a. s., jejíž zástupce Tomáš Šmíd, manažer pro Sponzoring, Brand a Eventy, spolupráci hodnotí: „S potěšením sledujeme, jak se filmová přehlídka La Película každoročně rozrůstá. Expanze do nových regionů je pro nás jasným signálem, že o španělskou kulturu je u nás velký zájem. Rovněž vítáme i dramaturgické exkurze do dalších zemí Latinské Ameriky. Přejeme všem návštěvníkům krásné filmové zážitky."

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Svet zamorilo obludné odpočúvanie

Komentáře