Cirk La Putyka slaví úspěch ve Francii i 50. reprízu Slapstick Sonaty

Přidáno: 15.02.2013 | Přidal: rookie

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka slaví velký úspěch s novým představením Risk při hostování na festivalech v La Seyne sur Mer a Marseilles ve Francii. „Cenné je pro nás to, že ho zde viděli například Tilde Björfors, ředitelka Cirkus Cirkör, Daniel Gulko z Cahin Caha, řada pořadatelů z celého světa a kromě nás zde hráli takové soubory jako Les Colporteurs," říká principál souboru Rosťa Novák.

 

SLAPSTICK SONATASLAPSTICK SONATA

„Představení Risk je skutečným dobrodružstvím - odvážným a riskantním. Pro mě představuje důležitou součást evropského nového cirkusu," oceňuje Risk, který měl premiéru před pár dny, samotná Tilde Björfors. Zároveň Cirk La Putyka uvádí 5. února v pražském prostoru La Fabrika již 50. reprízu představení Slapstick Sonata, tentokrát s francouzským vzdušným akrobatem, který zaskakuje za zraněného českého herce. Představení v tomto obsazení bude k vidění ještě 6. a 7. února. Další reprízy Risku a Slapstick Sonaty jsou naplánovány do La Fabriky na březen, v únoru zde Cirk La Putyka hraje ještě představení Up´End´Down. Kompletní repertoár souboru pak bude k vidění v sále Gong v ostravských Dolních Vítkovicích od 30. března do 9. dubna. Více informací o programu a vstupenkách na www.laputyka.cz.

 

Létající nože i šipky, akrobacie na trampolíně i cyr wheelu, poprvé zahraniční účinkující, nové cirkusové disciplíny, projekce, živá hudba, šálek kávy v šestimetrové výši a především riziko jako hlavní téma - nejen na to se mohou těšit diváci nového představení Risk, které mělo letos v lednu premiéru. Kromě šesti domácích performerů zde své cirkusové dovednosti předvádí poprvé zahraniční účinkující - ze Švédska, Finska a Francie se zkušenostmi z významných světových souborů. Představení vzniklo v rámci projektu Lacrimae, dlouhodobé spolupráce tří špičkových evropských souborů - ze Švédska (Cirkus Cirkör), České republiky (Cirk La Putyka) a Francie (Cahin Caha). Ukázka společné práce tří souborů byla k vidění na festivalu Letní Letná 2012.

 

Představení Slapstick Sonata spojuje Mozartovy sonáty s groteskní komedií éry němého filmu. „Vizuální poezie se v něm potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusem," říká Rosťa Novák. Vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku. Režisérem je Maksim Komaro, jedna z nejdůležitějších osobností novocirkusového umění nejen ve Finsku, ale i v Evropě.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře