Tradiční čínská akrobacie a principy učení feng-shui v novém programu Čínského národního cirkusu

Přidáno: 23.02.2013 | Přidal: rookie

Prastaré čínské učení feng-shui je klíčem k naplněnému a harmonickému životu.

 

čínský národní cirkusčínský národní cirkus

V centru pozornosti pravidel feng-shui je teorie pěti živlů (dřeva, ohně, kovu, vody a země), tato teorie je vnímána také jako koncept rovnováhy, známý jako „jing a jang". Světově proslulý Čínský národní cirkus se rozhodl vyjít vstříc stále rostoucímu zájmu svých diváků o čínská tajemství a připravil nový program s názvem FENG SHUI Životní harmonie, ve kterém použil akrobacii jako metaforu pro zdůraznění těchto základů životní rovnováhy.

 

Tak jako je cílem feng-shui vytvářet v každém prostředí harmonii mezi lidmi a jejich okolím, je jedním z podstatných základních prvků čínské akrobacie to, že artista musí být v naprostém souladu se sebou samým a se svým konáním, aby mimořádně náročné cviky mohl praktikovat s maximální dokonalostí. Obrazně řečeno: Čínský akrobat nedělá stoj na rukou - čínský akrobat je sám stoj na rukou! Toto naprosté ztotožnění funguje jako základ vnitřní harmonie. Jen tak může proudit energie a jen tak může divák tuto energii cítit. Symbióza akrobacie, která má v Číně tradici dlouhou 2 000 let, s více než 3 000 let starým učením feng-shui ve dvouhodinovém představení je skutečně mimořádným zážitkem, jedinečným zdrojem pozitivní energie a síly.

 

Čínský národní cirkus, nejlepší světová akrobatická show, zahájil velké evropské turné se novým programem FENG SHUI Životní harmonie začátkem roku v Německu. Turné čítá celkově přes 120 vystoupení po celé Evropě, včetně šesti v České republice - od 19. do 24. března čínští akrobaté předvedou své mistrovství divákům v Brně, Ostravě, Ústí nad Labem, Pardubicích a na dvou vystoupeních v Praze. Stejně jako v předchozích show Čínského národního cirkusu, jsou i letos jednotlivé akrobatické výstupy propojeny poutavým příběhem, který u nás samozřejmě bude vyprávěn v českém jazyce, a dokonalým hudebním doprovodem, tentokrát z dílny populárního německého zpěváka a skladatele Konstantina Weckera. Výsledkem je dynamická, strhující podívaná pro všechny generace diváků. Těšit se opět můžete na vzpírání, žonglování a točení talíři, „vnitřní sílu" Chi Kung, díky které se akrobaté stávají imunními vůči čepelím dýk, hadí muže a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti - zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových tancích a další formy tradiční čínské akrobacie.

 

Ceny vstupenek začínají na 390 korunách a stejně jako v loňském roce, i letos je o vystoupení, zejména v Praze, mimořádný zájem. Předprodej probíhá exkluzivně v celé síti TICKET ART - www.ticket-art.cz.

 

Více informací, fotografie a videa naleznete na oficiálním webu akce: www.cinsky-narodni-cirkus.cz.


Termíny představení:

19. 3. 2013 od 19:00 hod. - BRNO, Hala Vodova

20. 3. 2013 od 19:00 hod. - BRATISLAVA, NTC

21. 3. 2013 od 19:00 hod. - PARDUBICE, ČEZ ARÉNA

22. 3. 2013 od 19:00 hod. - OSTRAVA, ČEZ ARÉNA

23. 3. 2013 od 14:00 hod. a 19:00 hod. - PRAHA, Kongresové centrum

24. 3. 2013 od 19:00 hod. - ÚSTÍ NAD LABEM, Zimní stadion

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře