text

Gregorian přivezou do České republiky unikátní show

Přidáno: 28.02.2013 | Přidal: rookie

Koncerty vokálního souboru Gregorian jsou po celém světě vyhlášené jedinečnou atmosférou, kterou vytváří mystické spojení chorálové hudby a rockových a popových skladeb se strhující audiovizuální show. Scéna ozářená ohňovými a světelnými efekty, dokonalá souhra hlasů gregoriánských mnichů, osobité verze legendárních světových hitů...

 

 

 

GregorianGregorian

Čeští diváci budou mít příležitost vidět Gregorian naživo na dvou exkluzivních koncertech v rámci evropského Epic Chants Tour 2013, které se konají 24. 3. v Kongresovém centru Praha a 28. 3. v brněnské hale Vodova.

 

Epic Chants Tour 2013 je postaveno na písních z nového alba Gregorian nazvaného Epic Chants, ale samozřejmě zazní také publiku dobře známé skladby z předcházející tvorby, například Against All Odds (Phil Collins), Conquest Of Paradise (Vangelis), My Heart Will Go On (Celine Dion), O Fortuna (Carmina Burana) nebo Hells Bells (AC/DC). První koncerty Epic Chants Tour 2013 Gregiorian s velkým úspěchem odehráli v Hamburku a celkem mají v plánu navštívit více než 75 měst po celé Evropě. Dvanáctku mnichů na turné doplňují dvě krásné zpěvačky s andělským hlasem Amelia Brightman a Eva Mali.

 

Hudební fenomén Gregorian se zrodil před více než deseti lety. S nápadem propojit gregoriánský chorál s moderní hudbou přišel na začátku 90. let hamburský hudební producent Frank Peterson. Spolu s Michaelem Cretuem tehdy stvořil projekt Enigma. Koncem 90. let se rozhodl svou myšlenku oživit a pověřil tým zkušených tvůrců přepracováním aktuálních hitů popmusic do stylu, který se blíží zpěvu středověkých mnichů, gregoriánskému chorálu - odtud je také odvozen název skupiny Gregorian. Hned první album Masters of Chant, vydané v roce 1999, zaznamenalo mezinárodní úspěch. Během desetiletí se Gregorian s více než šesti miliony prodaných alb stali velmi žádaným a vyhledávaným souborem. Jejich koncerty vidělo přes 1,3 milionu lidí, ve svém žánru nemají konkurenci.

 

Vstupenky jsou v prodeji exkluzivně v celé síti TICKET ART - online na www.ticket-art.cz nebo v jednom z více než 480 prodejních míst po celé ČR. Ceny vstupenek: 1 390 Kč, 1 190 Kč, 990 Kč, 790 Kč a 590 Kč.

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře