text

Filmová Koza a česká grafika zaznamenaly světový úspěch

Přidáno: 13.03.2013 | Přidal: rookie

Česká 3D pohádka Kozí příběh se sýrem, která právě vychází na DVD a Blu-ray a je On-line ke stažení přímo od tvůrců, se 20. března 2013 představí až v daleké Kalifornii. Tvůrce filmu Jan Tománek tam na prestižní konferenci počítačové grafiky GTC ve svém projevu představí renderovací program FurryBall a vznik filmu Kozí příběh. Program, který vyvinulo české studio Art And Animation spolu s programátory z ČVUT speciálně pro potřeby vzniku filmu Kozí příběh se sýrem.

 

 

KPKP

GPU Technology Conference je celosvětově nejvýznamnější akce zaměřená na počítačovou grafiku a udává nové směry a trendy. Na novinky z ní se čeká stejně jako na prezentace společnosti Apple. Žádna z českých firem neměla dosud možnost na ní své technologie prezentovat. Z filmové oblasti zde budou vedle Kozy své novinky představovat i studio Pixar nebo studio Disney.

 

U příležitosti významné prezentace proběhne v Kalifornii i projekce filmu Kozí příběh se sýrem pod záštitou ambasády České republiky.

 

Jedinečnost ryze české technologie ocenil i nejtěžší protivník - trh a konkurence. Kromě řady menších světových studií, které program FurryBall používají, ho testuje hollywoodské studio Disney a studio Halon Entertainment ho využívá k vizualizaci pokračování filmu Avatar. 15 licencí programu FurryBall zakoupil i herní gigant Bllizard ( tvůrce legendární hry Diablo ) pro renderování filmových předělů do svých her. Kvůli kontraktu přijel vloni na podzim osobně do Prahy i viceprezident společnosti Blizzard.

 

„Finální rendering filmu je dnes obecný problém, s nímž se potýkají všechna světová studia.

 

Renderfarma Pixaru například obsahuje 3500 počítačů. Finanční zátěž na nákup tolika počítačů a energii je enormní. Díky FurryBallu lze nyní vše 10-100x urychlit, což pro velká studia znamená ušetření ohromných prostředků," vysvětluje Jan Tománek.

 

Kozí příběh se sýrem měl v kinech premiéru na podzim 2012 a v kinech ho vidělo na 150 000 diváků.

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře