text

Zpěvačky Amelie Brightman a Eva Mali hosty nového koncertního turné Gregorian

Přidáno: 29.03.2013 | Přidal: rookie

Zpěvačka s andělským hlasem a také mimořádně talentovaná skladatelka a textařka Amelie Brightman přijede do České republiky. Nejmladší sestra světoznámé sopranistky Sarah Brightman, která dokázala vybudovat vlastní hudební kariéru, bude hostem dvou exkluzivních koncertů vokálního souboru Gregorian, konaných v rámci evropského Epic Chants Tour 24. 3. v Kongresovém centru Praha a 28. 3. v brněnské hale Vodova.

 

 

AmeliaAmelia

Amelia Brightman se narodila 31. ledna 1979 v Anglii, známá je pod pseudonymem Violet. V roce 1999 začala psát texty pro německou společnost Nemo Studio, otextovala například také písničky pro španělskou zpěvačku Princessu na jejím album I Won't Forget You. Vydala vlastní sólovou desku, hostovala v projektech své sestry Sarah Brigthman nebo Jadea Villalona s kapelou Sweetbox. S Gregorian spolupracuje dlouhodobě, mystickým chorálům, jejichž mistrovskou interpretací jsou Gregorian proslavení, dodává něžnou, ženskou energii. V klipech Gregorian Moment of Peace a Join Me také účinkuje.

 

Spolu s Amelií na turné Epic Chants Tour 2013 s dvanáctičlenným souborem charismatických mnichů Gregorian poprvé zazpívá také další skvělá sólistka, ruská hvězda Eva Mali. Její výrazný mladý hlas tvoří s gregoriánským chorálem unikátní kombinaci. Návštěvníci koncertů v Praze a Brně se tak mohou těšit na skutečně brilantní pěvecké výkony. Premiérově „live" zazní písně z nového alba Gregorian nazvaného Epic Chants a samozřejmě také legendární hity, jako je například Against All Odds (Phil Collins), Conquest Of Paradise (Vangelis), My Heart Will Go On (Celine Dion), O Fortuna (Carmina Burana), Hells Bells (AC/DC) a další známé rockové a popové melodie ve stylu gregoriánského chorálu. A nejen to! Jedinečný hudební zážitek umocňuje promyšleně komponovaná světelná a laserová show s pozoruhodnými pyrotechnickými efekty. Není divu, že koncerty, které Gregorian s Amelii Brightman a Evou Mali dosud v rámci evropského turné absolvovali, provázely nadšené reakce diváků vrcholící závěrečným standing ovation.

 

Promovideo Gregorian z Mnichovské O2 arény s oběma zpěvačkami: http://youtu.be/qbxcBC2Gg7Q

 

Hudební fenomén Gregorian se zrodil před více než deseti lety. S nápadem propojit gregoriánský chorál s moderní hudbou přišel na začátku 90. let hamburský hudební producent Frank Peterson. Spolu s Michaelem Cretuem tehdy stvořil projekt Enigma. Koncem 90. let se rozhodl svou myšlenku oživit a pověřil tým zkušených tvůrců přepracováním aktuálních hitů popmusic do stylu, který se blíží zpěvu středověkých mnichů, gregoriánskému chorálu - odtud je také odvozen název skupiny Gregorian. Hned první album Masters of Chant, vydané v roce 1999, zaznamenalo mezinárodní úspěch. Během desetiletí se Gregorian s více než šesti miliony prodaných alb stali velmi žádaným a vyhledávaným souborem. Jejich koncerty vidělo přes 1,3 milionu lidí, ve svém žánru nemají konkurenci.

 

Vstupenky jsou v prodeji exkluzivně v celé síti TICKET ART - online na www.ticket-art.cz nebo v jednom z více než 480 prodejních míst po celé ČR. Ceny vstupenek: 1 390 Kč, 1 190 Kč, 990 Kč, 790 Kč a 590 Kč.

 

Termíny koncertů GREGORIAN - Epic Chants Tour 2013 v ČR:

24. 3. 2013 od 19:00 hod. - PRAHA, Kongresové centrum Praha
28. 3. 2013 od 19:00 hod. - BRNO, Hala Vodova

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře