text

Carlos Saura a jeho Flamenco Hoy v českých kinech nejen ve 3D

Přidáno: 11.04.2013 | Přidal: rookie

Unikátní záznam tanečního představení Flamenco Hoy v režii světoznámého španělského režiséra Carlose Saury uvede do kin od 1. března distribuční společnost Aerofilms.

 

flamencoflamenco

V předpremiéře uvidí první čeští diváci představení na právě probíhajícím festivalu španělských filmů La Película: v neděli 24. 2. od 16:00 hodin v Praze v kině Světozor (představení je k 21. 2. vyprodané), v pondělí 25. 2. od 20:30 hodin v Brně v kině Lucerna a ve čtvrtek 28. 2. od 20:00 hodin v Hradci Králové v Bio Central. Nevšední pohled na současné flamenco - úchvatný tanec, živě hranou hudbu nabitou energií a zpěv, při kterém se tají dech, to všechno nabídne Flamenco Hoy de Carlos Saura v kinech po celé České republice. Ve vybraných kinech bude představení uvedeno také ve 3D.


Neuvěřitelná energie španělského flamenca

Flamenco Hoy je prvním záznamem živého vystoupení režírovaným skvělým španělským filmařem Carlosem Saurou, držitelem mnoha ocenění z nejlepších světových festivalů, včetně Cannes, Berlína, Montrealu či San Sebastianu, a také nositele několika nominací na Oscara.


Konkrétně pro toto představení Saura navázal spolupráci s více než dvaceti špičkovými umělci mladé generace a společně vytvořili fascinující živé umělecké dílo plné síly a energie.

 

Hudební složky se ujal známý pianista Chano Domínguez, o choreografii se postarali Rafael Estévez a Nani Paños. Filmoví režiséři Pierre & François Lamoureux tento výjimečný taneční film převedli do 3D, díky čemuž již beztak dynamické představení působí ještě intenzivněji.

 

Fúze původního flamenca s prvky moderního tance a klasického baletu
V geniální choreografii Rafaela Estéveze a Naniho Pañose, v níž se snoubí jak klasické taneční prvky několika set leté tradice, tak moderní tanec a balet se představí jedenáct vynikajících tanečnic a tanečníků.

Skladby a aranžmá skladatele Chano Domíngueze, španělského pianisty proslaveného po celém světě, který byl několikrát nominován na cenu Grammy, interpretují čtyři zpěváci-cantaores spolu s pěti skvělými muzikanty v čele s kytarovým virtuózem Antonio Reyem, několikanásobným vítězem řady důležitých kytarových soutěží. Aranžmá lidových písní a skladby Chano Domíngueze a Antonio Reye, v nichž se setkává tradice s novými styly ovlivněnými hlavně jazzem, divákům otevírají dveře do samého nitra flamencové hudby.

 

Flamenco Hoy mělo premiéru v Madridu, dále bylo uvedeno v Polsku a později též v Barceloně. V únoru 2012 se dostalo až do New Yorku, kde se hraje doposud, a je považováno za jedno z nejlepších flamencových představení současnosti.

 

V České republice Flamenco Hoy uvedou ve 3D například kina v Praze-Radotíně, Protivíně, Varnsdorfu, Žamberku, Chomutově a Náchodě, ve 2D představení uvedou například kina v Praze (Aero, Světozor), v Brně (Lucerna), Hradci Králové (Bio Central), Českém Krumlově (Luna) nebo Novém Městě nad Metují (Kino 70). Seznam kin bude průběžně doplňován. Aktuální přehled participujících kin najdete vždy na: http://www.aerofilms.cz/filmy/218-Flamenco-Hoy-de-Carlos-Saura/rozhovor/

 

Originální trailer k záznamu: http://www.youtube.com/watch?v=ReA2JKJ2HCs


Režisér Carlos Saura (*1932)

Celosvětově uznávaný filmový a divadelní režisér a scénárista, s Luisem Buňuelem a Pedrem Almodovarem patří k nejznámějším španělským režisérům. Ve svých psychologických filmech se vyrovnává s vlastními traumaty a nelehkým dětstvím. Mezi jeho neznámější snímky patří Eliso, můj živote (1977), Carmen (1983) nebo Krvavá svatba (1981). Představení Flamenco Hoy plynule navazuje na Saurovu celoživotní fascinaci tancem, která se projevuje i v jeho filmech.