text

Pulp Fiction se vrací do kin aneb Tarantino nás zve opět k tanci!

Přidáno: 05.05.2014 | Přidal: Administratorka

Chcete pochopit, co to znamená postmoderní film? Chcete pochopit (nebo si připomenout), proč se z Quentina Tarantina stala taková režijní celebrita, i když nevypadá jako George Clooney? Chcete vidět zlaté hodinky, jež prošly světovými válkami a několika konečníky?

 

Pulp FictionPulp Fiction

Zajděte si do kina na Pulp Fiction: Historky z podsvětí, jednu z nejkultovnějších kultovek divokých 90. let! Třetí kousek letošního Projektu 100 se na své první divá ;ky těší v brněnském kině Art 6. května, o den později si ho na slavnostní premiéře užije obecenstvo v pohodové atmosféře pražského Bia Oko.

Dvouapůlhodinová jízda vyprávěná jako rozházená mozaika čtyř brakových krimi příběhů v roce 1994 vyhrála slavný festival v Cannes, pak byla nominovaná na sedm Oscarů, včetně těch za nejlepší film a režii, Tarantino s kolegou Rogerem Averym si sošku naháče odnesli za (opravdu) originální scénář. To vůbec není špatný výsledek na druhý film v kariéře. Ti, co Pulp Fiction před dvaceti lety sjížděli znovu a znovu, si ale asi víc než počet jeho cen pamatují, jak v něm John Travolta tančil a oživoval Umu Thurman, jak v něm Samuel L. Jackson citoval Bibli nebo jak v něm Bruce Willis vysvětluje své milé rozdíl mezi obyčejnou motorkou a chopperem. Tenhle film, sám přeplněný fetišistickými detaily a popkulturním i odkazy, se stal dílem natolik citovaným, že jeho znalost patří k žádoucímu filmovému vzdělání.

Projekt 100 roku 2014 zakončí poslední červencový den návrat Ostře sledovaných vlaků, české klasiky od mladého Jiřího Menzela s mladým Václavem Neckářem. V okamžiku této premiéru už bude hrát všemi barvami jubilejní Letní filmová škola.
Aktuálně největší nesoutěžní filmový festival v Česku oslaví čtyřicátiny s heslem Zapáleni filmem a popřát mu přijedou i takoví machři jako Michel Gondry nebo Bernard Tavernier. Ukážou se i zástupci španělské kinematografie, které je věnován letošní Fokus, a kteří se jistě ve vřelém Uherském Hradišti budou cítit jako doma. Kdo se už těší, může si hned na webu www.lfs.cz koupit akreditaci, do 30. června to má se slevou.

 

 

 

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáře