text

Kompletní denní program 40. Letní filmové školy zve k výběru z desítek projekcí a doprovodných akcí!

Přidáno: 07.07.2014 | Přidal: Administratorka

Podrobný denní program jubilejní 40. Letní filmové školy Uherské Hradiště je od čtvrtka 3. července zveřejněn na webových stránkách www.lfs.cz.

 

 

 

Letní filmová školaLetní filmová škola

I letos se můžete těšit na neotřelé dramaturgické kousky. Uherské Hradiště se například dočká projekce slavné grotesky ze 30. let Frigo na mašině. Buster Keaton bude své akrobatické dovednosti předvádět v letním kině na náměstí za doprovodu cimbálovky RabiGabi a.G. Kapela vznikla v roce 2010, ale její členové nejsou žádná ořezávátka: s Hradišťanem, Cimbálovou muzikou Jaroslava Čecha a brněnskou Natalikou projeli prakticky celý svět. Zvuk kapely vychází ze spojení židovského klezmeru s moravskou folklorní melodikou. A k tomu vlak na plátně. Pozoruhodná kombinace!

Mimořádnou exkurzi do historie nabídne současnému technologiemi zmlsanému divákovi projekce nazvaná LP 1914 aneb Do biografu před sto lety. Zažijete prostředí, v jakém se promítalo na počátku století, i dobový způsob promítání. Němé filmy tedy bude doprovázet nejen živá hudba, ale také "vypravěč", s ukazovátkem v ruce vysvětlující a komentující děj. Zvukové efekty a umělecká vystoupení zpestří program jako v roce 1914. Máte-li vícedenní akreditaci, využijte možnosti od pondělí 7. 7. zakoupit vstupenky v akreditačním systému v sekci Zboží za 50 Kč. Tato cena odpovídá tehdejším 70 haléřům.

40. LFŠ se bude nejen s nostalgií obracet do minulosti, ale také s nadějí a zájmem hledět do budoucnosti evropského filmu a sledovat počínání začínajících filmařů. Součástí jedné ze šesti základních sekcí, Visegrádského horizontu, bude workshop Summer Film Camp. Počítejte s námi: čtyři země Visegrádu, čtyři přední filmové školy, čtyři lektoři, čtyři týmy a dvacet studentů budou během pěti kreativních dní společně pracovat na krátkých filmech tematizujících programové bloky festivalu. Se snímky se pak seznámí festivalové publikum. Summer Film Camp vzniká ve spolupráci AČFK, FAMU a za podpory Visegrad Fund.

A také se chystá jedna exkluzivní záležitost, zatím zahalená rouškou tajemství. Letní filmová škola Uherské Hradiště se stane dějištěm jedné z projekcí Cinema Royal - nového konceptu kina uvádějícího oblíbené kultovní filmy ve stylovém prostředí. Přesný termín, téma, dobové zasazení, žánr projekce, stejně jako vybraný "dresscode", místo srazu a další indicie k filmu jsou odtajňovány postupně. (Více informací a registrace na www.cinemaroyal.cz.)
„V prvé řadě najdeme místo, jeho dispozicím pak přizpůsobíme film," prozrazuje koncept Jiří Šebesta ze Cinema Royal. „Naši diváci se nedávno vrátili z Marsu, který jim simulovala nedostavěná stanice metra Petřiny v hloubce 53 metrů pod povrchem. V Uherském Hradišti jsme objevili lokalitu, na kterou zatím žádná noha návštěvníka Letní filmové školy nikdy nevstoupila. O povolení jsme museli žádat na nejvyšších místech," doplňuje Šebesta tajuplně.

Aktuální informace a podrobný denní program jubilejní 40. Letní filmové školy Uherské Hradiště najdete na www.lfs.cz. Zde je dostupný i akreditační systém, jehož prostřednictvím je možno zakoupit akreditace na festival a vstupenky na divadelní představení.