text

Časté otázky

Přidáno: 08.10.2007 | Přidal: admin

Kolik a jak zaplatím za titul?

Využívání služby MeToo Videopůjčovny nevyžaduje žádné členské poplatky. Cena titulů se pohybuje od 2,- Sk do 49,- Sk. Platba se uskutečňuje prostřednictvím platebních převodů anebo platební kartou. Všechny platební transakce se uskutečňují na podstránkách konkrétních bank.

Jaký je rozdíl mezi streamingem a downloadem (stáhnutím)?

V případe streamingu se soubor neukládá na váš počítač. Prohlížení titulu prostřednictvím streamingu vyžaduje rychlé připojení. Při downloadu (stáhnutí) dochází ke stáhnutí titulu na váš počítač. Doporučujeme možnost download.

Jak dlouho si mohu prohlížet film?

V případě downloadu (stáhnutí) máte po zaplacení sedm dní na to, abyste si film poprvé spustili. Po prvním spuštění vám začíná plynout 24-hodinová lhůta, případně 48 hodinová, během které si film můžete opakovaně prohlížet a zastavovat.

Proč je výhodné používat na stahování titulů program „MeToo downloader“ ?

Důvod je velmi jasný. Při kvalitě našich sítí se filmy budou do počítače stahovat od pár desítek minut do pár hodin. Když si dáte film ukládat do počítače v čase vašeho volna, co je logické, tak po delším čase můžete zjistit, že ukládání nebylo úplné, protože se přerušilo spojení. Určitě to zažíváte často. A v takovém případe musíte stahování a ukládání filmu opakovat úplně od začátku, což je velmi nepříjemné. Pokud budete používat náš MeToo Downloader, při přerušení spojení najdete v MeToo Downloaderu popsaný stav, jaká část filmu byla uložena (to co bylo uložené se zachovalo) a ve stahovaní a ukládání budete jen pokračovat – co je neporovnatelně příjemnější, než začínat znova.

Proč jsou videa chráněna?

Všechny tituly, které máme v nabídce jsou chráněny produktem společnosti Microsoft Digital Rights Management. Poskytování digitálního obsahu v internetu podléhá specifickým ochranným mechanizmům, protože riziko jejich zneužití je vysoké. Z právního hlediska jde o ochranu duševního vlastnictví.

Jaká jsou moje uživatelská práva?
Vydáním licence má každý uživatel právo na prohlížení zvoleného obsahu po dobu dvaceti čtyř hodin. Obsah si může prohlédnout na počítači, na který byl stáhnutý. Uživateli není povoleno daný obsah kopírovat a vypalovat.

Film si nemohu stáhnout z důvodu nevhodné IP adresy. Kde nastala chyba?

Pokud se Vám po přihlášení na portál v okně, kde je uvedené vaše uživatelské jméno a kromě jiného i vaše IP adresa, objeví text: „vaše IP adresa je mimo území ČR/SR“ a vy jste si jisti, že to tak není (protože počítač, na kterém jste se přihlásili, je na území ČR/SR), ihned nás o tom informujte na adrese: metoo@metoo.cz. Napište nám IP adresu na které jste přihlášeni, a my po ověření přidáme tuto adresu do seznamu IP adres.

Postupuji podle návodu, ale systém mi nechce vydat licenci. Kde nastala chyba?

Pokud si chcete prohlédnout film po jeho stáhnutí, doporučujeme vám, abyste po uložení filmu do vašeho počítače počkali určitou dobu (několik minut), a až potom si ho otevřeli a spustili proces přidělování licence. Když tak učiníte ihned po uložení filmu, může se objevit hlášení error a licence vám nebude vydaná. Pokud by se tak stalo, postup, prosím, zopakujte (otevření souboru v Media Playeru) později.

Důvodem nevydání licence v případě, že jste postupovali podle našeho návodu, může být uplynutí 7-denní lhůty a film si už prohlédnout nemůžete, i když  jste za něho zaplatili. Pokud byste byli přesvědčeni, že platba proběhla korektně, a 7-denní lhůta neuplynula anebo se při licencování objevilo nějaké hlášení error, v tomto případe Vás poprosíme o zaslání Vašich údajů (jméno, e-mail, licenční kód) obratem na naši e-mailovou adresu metoo@metoo.cz, abychom co nejdříve mohli zjistit, co se stalo.

Jak zjistím kdy mi vyprší pro daný titul licence?

Když máte zaplaceno více filmů a každý je v jiném stádiu (jeden je jen uložený a plyne 7-denní lhůta, druhý už má vydanou licenci a plyne 24-hodinová lhůta...) a ztratili jste přehled o stavu svých filmů, klikněte  v sekci Moje too na “Moje filmy“ a zobrazí se stav vašich filmů.

Mám zájem o tituly ze sekce Adult (pro dospělé) ale systém mi neumožní nákup. Proč?

V první řade vás upozorňujeme na Věk. Všimněte si ve Vašem profilu, že přednastavený věk je “Méně než 18 let“. Když máte více než 18 let, změňte toto nastavení. Ti z vás, kteří mají méně než 18 let, si toto nastavení ponechají a nebudou mít přístup k tzv. adult titulům. Registrace s nastavením věku je neměnná. Nastavení věku není možné u uživatele změnit. Když u uživatele dojde ke změně věku z “Méně než 18“ na “Více než 18“, musí se uživatel registrovat znovu pod jiným uživatelským jménem, heslem a emailovou adresou.

Jaký formát, případně jakou kvalitu mají filmy
Filmy MeToo videopůjčovny jsou ve formátu .wmv ve dvou kvalitách - 800 kbit/sek („Low“) a 1500 kbit/sek („High“).

Jak dlouho bude trvat stáhnutí vybraného titulu?

Čas za jaký se vybraný titul stáhne na počítač závisí od rychlosti Vašeho připojení, vybrané kvality titulu (low anebo high) a minutáže daného titulu. Pro lepší orientaci přidáváme tabulku:

Velikost souboru: 701 MB

 

Rychlost připojení / čas stáhnutí (hod:min:sek)

  512 kbps: 03:06:56
1024 kbps: 01:33:28
2048 kbps: 00:46:44
4096 kbps: 00:23:22
(Uvedené hodnoty jsou orientační)

Kolik přenosových dat spotřebuje jedna upoutávka anebo film

Na 7 - minutový titul v nižší kvalitě – cca. 32 MB.
Na 90-minutový titul v nižší kvalitě – cca. 490 MB.
Na 7 - minutový titul ve vyšší kvalitě – cca. 64 MB
Na 90-minutový titul ve vyšší kvalitě – cca. 980 MB.

Pokud chceš, aby byl portál podle tvé chuti, napiš nám svůj názor a vytvářej ho s námi. Jsme too pro tebe!

Tvůj MeToo tým


Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře