text

Návod

Přidáno: 08.11.2007 | Přidal: admin

Pro umožnění funkce přidávání jakéhokoliv obsahu na MeToo portál je registrace, při které stačí uvést jen tvoji přezdívku, heslo a e-mail.

 

Přidání fotografie

 

Prvním krokem při přidávání fotografií je vytvoření galerie, kam následně vybrané fotky umístíš.

Vytvoření fotogalerie:

1. Klikneš na tlačítko MOJE TOO (nachází se na hlavní ovládací liště). Následně v navigačním okně, které je umístěné na levé straně obrazovky, klikneš na „Přidat galerii".

2. Zvolíš název galerie (např. rodina, výlet). Svůj komentář můžeš uvést v okně „Popis".

3. Vybereš si nejvhodnější kategorii pro svoji galerii.

4. V možnosti „Přístup ke galerii" se rozhodni mezi veřejným a privátním přístupem (při zvolení možnosti „Privátní přístup" si tvoji galerii mohou prohlížet jen tebou oprávnění uživatelé).

5. Fórum, hlasování

· Volba „Fórum aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) fóra ke tvé galerii

· Volba „Hlasování aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) možnosti hodnotit známkou kvalitu tvojí galerie.

6. Tlačítkem „Uložit" následně vytvoříš galerii. O úspěšném vytvoření galerie jsi obeznámen objevením se červeného nápisu „Uloženo". Následně můžeš vytvořit další galerii anebo přejít k přidávání fotek.

 

Přidávání fotografií:

Klikneš na odkaz „Přidat fotografii" (odkaz se nachází v navigačním okně na levé straně obrazovky, v sekci MOJE TOO).

 

1. Nejdříve se ubezpeč, že daná fotografie (obrázek):

· je uložená v požadovaném formátu (.jpg, .gif )

· velikost souboru nepřevyšuje 5 Mb.

2. Vymysli název fotky (obrázku) a uveď ho do kolonky „Název"

3. Svůj komentář můžeš napsat do okna „Popis"

4. Zkus nadefinovat co nejvíce „tagů" (tzv. Klíčových slov), které nejvýstižněji charakterizují danou fotku (obrázek). (Např. Přidáváš fotku z oslav tvého přítele. Použít můžeš následující tagy: Oslava přátelé zábava narozeniny). Nezapomeň tagy oddělovat mezerou.

5. Vyber si kategorii, do které chceš svoji fotku (obrázek) zařadit. Čím více údajů o své fotce poskytneš (název, popis, tagy, kategorie),tím jednodušší bude její vyhledávání pro ostatní uživatele (přátele).

6. Klikni na tlačítko browse (prohledej).

7. V okně, které se ti utvořilo, vyber soubor (fotku, obrázek), který chceš přidat a potvrď svůj výběr (ve slovenské verzi operačního systému nese název „OTVORIŤ", v české verzi „OTEVŘÍT", v anglické „OPEN").

8. Potvrď svůj souhlas se Všeobecnými uživatelskými podmínkami zaškrtnutím daného pole (čtverečku).

9. Vyber si galerii, do které bude daná fotka přidaná. (Vybíráš jen z galerií, které jsi sám předtím vytvořil).

10. V možnosti „Přístup k souboru" se rozhodni mezi veřejným a privátním přístupem (při zvolení možnosti „Privátní přístup" si tvoji fotku mohou prohlížet jen tebou oprávnění uživatelé).

11. Zařadit svoji fotku do soutěžní kategorie můžeš v případě, pokud splňuje kritéria pro danou soutěž.

12. Fórum, hlasování, zobrazení

· Volba „Fórum aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) fóra ke tvé fotce.

· Volba „Hlasování aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) možnosti hodnotit známkou kvality tvé fotky.

· Volba „Umožnit zobrazení i na jiných stránkách" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) zobrazování.

13. Volitelně vyplň pole „autor" a „web".

14. Tlačítkem „Uložit" následně přidáš fotku do galerie. O úspěšném přidání fotky budeš obeznámen objevením se červeného nápisu „Uloženo". Následně můžeš přidat další fotku.

Proces přidávání fotky může trvat od několika sekund až po několik minut, to závisí hlavně na velikosti souboru a rychlosti tvého internetového připojení. Při zobrazení hlášení o chybě během procesu přidávání fotky se ujisti, zda daná fotka splňuje stanovené požadavky (velikost, formát).

 

 

Přidání videa

 

1. Nejdříve se ubezpeč, že video, které chceš přidat na MeToo portál splňuje tyto tři kritéria:

i. nepřekračuje maximální povolenou velikost 100 Mb

ii. není delší než 10 minut

iii. je uložené v akceptovatelném formátu (přípony: .avi, .flv, .wmv, mpg)

2. Klikni na tlačítko PŘIDEJ VIDEO (najdeš hov pravé části hlavní stránky a také v sekci KOUKEJ TOO).

3. Vymysli název pro své video a uveď ho do kolonky „Název".

4. Svůj komentář můžeš napsat do okna „Popis".

5. Zkus nadefinovat co nejvíce „tagů" (tzv. klíčových slov), která nejvýstižněji charakterizují dané video ( Např. Přidáváš video z oslav tvého přítele. Použít můžeš následující tagy: oslava přátelé zábava narozeniny). Nezapomeň tagy oddělovat mezerou.

6. Vyber si kategorii, do které chceš svoje video zařadit. . Čím více údajů o svém videu poskytneš (název, popis, tagy, kategorie),tím jednodušší bude jeho vyhledávání pro ostatní uživatele (přátele).

7. Klikni na tlačítko browse (prohledej).

8. V okně, které se ti utvořilo, vyber video, které chceš přidat a potvrď svůj výběr (ve slovenské verzi operačního systému nese název „OTVORIŤ", v české verzi „OTEVŘÍT", v anglické „OPEN").

9. Potvrď svůj souhlas se Všeobecnými uživatelskými podmínkami zaškrtnutím daného pole (čtverečku).

10. V možnosti „Přístup k souboru" se rozhodni mezi veřejným a privátním přístupem (při zvolení možnosti „Privátní přístup" si tvoje video mohou prohlížet jen tebou oprávnění uživatelé).

11. Fórum, hlasování, zobrazení

a. Volba „Fórum aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) fóra ke tvému videu.

b. Volba „Hlasování aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) možnosti hodnotit známkou kvalitu tvého videa.

c. Volba „Umožnit zobrazení i na jiných stránkách" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) zobrazování.

Proces přidávání videa může trvat od několika minut až do hodiny, to závisí hlavně na velikosti souboru a rychlosti tvého internetového připojení. Při zobrazení hlášení o chybě během procesu přidávání videa se ujisti, zda dané video splňuje stanovené požadavky (velikost, formát).

 

 

Přidání audia

 

1. Nejdříve se ubezpeč, že audio soubor, který chceš přidat na MeToo portál splňuje tato kritéria:

- nepřekračuje maximální povolenou velikost 100 Mb

- není delší než 10 minut

- je uložený v akceptovatelném formátu (přípony: .mp3, .mp4, .wma, .ogg, .ra)

2. Klikni na tlačítko PŘIDEJ AUDIO (najdeš ho v pravé části hlavní stránky a také v sekci POSLOUCHEJ TOO) anebo přejdeš do sekce MOJE TOO a v ní klikneš na odkaz „moje audio", který se nachází v navigační liště. Následně klikneš na tlačítko „nový záznam".

3. Vymysli název pro svoji nahrávku a uveď ho do kolonky „Název".

4. Svůj komentář můžeš napsat do kolonky „Popis".

5. Zkus nadefinovat co nejvíce „tagů" (tzv. klíčových slov), které nejvýstižněji charakterizují danou nahrávku. (Např.: Přidáváš audio nahrávku z oslav tvého přítele. Použít můžeš následující tagy: oslava přátelé zábava narozeniny). Nezapomeň tagy oddělovat mezerou.

6. Vyber si kategorii, do které chce svůj příspěvek zařadit. Čím více údajů o svém audio příspěvku poskytneš (název, popis, tagy, kategorie), tím jednodušší bude jeho vyhledávání pro ostatní uživatele (přátele).

7. Klikni na tlačítko browse (prohledej).

8. V okně, které se ti otevřelo, vyber soubor, který chce přidat a potvrď svůj výběr (ve slovenské verzi operačního systému nese název „OTVORIŤ", v české verzi „OTEVŘIT", v anglické „OPEN").

9. Potvrď souhlas se Všeobecnými uživatelskými podmínkami zaškrtnutím daného pole (čtverečku).

10. V možnosti „Přístup k souboru" se rozhodni mezi veřejným a privátním přístupem (při zvolení možnosti „Privátní přístup" si tvoji nahrávku mohou poslechnout jen tebou oprávnění uživatelé).

11. Fórum, hlasování, zobrazení

· Volba „Fórum aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) fóra ke tvému příspěvku

· Volba „Hlasování aktivní" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) možnosti hodnotit známkou kvalitu tvého příspěvku

· Volba „Umožnit zobrazení i na jiných stránkách" ti umožňuje rozhodnout se mezi zpřístupněním (pole zaškrtnuté) anebo zakázáním (pole prázdné) zobrazování.

12. Tlačítkem „Uložit" následně přidáš danou audio nahrávku.O úspěšném přidání budeš obeznámen objevením se červeného nápisu „Uloženo". Následně můžeš přidat další audio nahrávku.

Proces přidávání audio nahrávky může trvat od několika sekund až po několik minut, to závisí hlavně na velikosti souboru a rychlosti tvého internetového připojení. Při zobrazení hlášení o chybě během procesu přidávání audio nahrávky se ujisti, zda splňuje stanovené požadavky (velikost a formát).

Vytlačit Oblíbené Poslat Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Související články

Komentáře